ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار
زودپز برقی تفال
سیگار برگ
مرکز فروش توتون
خرید پیپ
آموزشگاه آشپزی
دوره های آموزش شیرینی پزی
آموزش کافی شاپ
تور کربلا
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
تشك طبى
روسيه
درباره من
شادي سفر ارائه كننده تور هاي مسافرتي خارجي و داخلي شماره تماس:88993177-021
موضوعات
موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
عضویت در سایت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی:
ورود اعضا
    نام کاربری:
    پسورد:
عضویت در خبرنامه
    عضویت لغو عضویت
نويسنده :shaditours
تاريخ: 1397/1/3  ساعت: ۰۷

مجري مستقيم اخذ ويزاي كانادا
وقت سفارت كانادا 
ويزاي مولتي كانادا 
ويزاي 5 ساله كانادا توريستي 
شادي سفر | 88993177-021

با بهترين تورها در خدمت شما هستيم 
تور لبنان   |   تور گرجستان  |  تور آنتاليا  |  تور استانبول  |  تور قبرس |  تور چين  |  تور جام جهاني روسيه

: ,
برچسب‌ها:

نويسنده :shaditours
تاريخ: 1396/8/6  ساعت: ۰۸

بيروت لبنان از دو تپه الاَشرفيه (بيروت شرقي) و المُصَيطَبه (بيروت غربي) تشكيل شده كه به صورت شبه‌جزيره‌اي مثلثي به سوي دريا پيش مي‌رود. در سمت داخلي‌، جلگه ساحلي باريكي قرار دارد كه از دهانه نهرالكلب در شمال تا نهرالدامور در جنوب امتداد مي‌يابد.

ريشه واژه بيروت ، از لفظ عبري بِئِروت، جمع بِئِر، به معناي چاه، مشتق است. معناي اين واژه در زبان‌هاي سرياني و فنيقي نيز همين است، كه به منابع غني آب در بيروت اشاره دارد.

بيروت از قديمترين شهرهاي خاورميانه به شمار مي‌آيد. آثار مهمي از دوره‌هاي مصري، فنيقي، يوناني، رومي، بيزانسي، ايراني و عثماني در اين شهر كشف شده است. در زمان فنيقي‌ها بندري در سواحل فنيقيه بوده كه از آن با نام بروتا در كتيبه‌هاي تل العَمارنه يادشده است. در اين عهد بيروت شهر كوچكي بود كه شهر معروف بيبلوس (جُبيل امروزي) آن را تحت‌الشعاع قرار داده بود.

در حدود 200 پيش از ميلاد، آنتيوخوس سوم بر بطلميوس پنجم پيروز شده و بيروت را ضميمه قلمرو سلوكي‌ها و سوريه كرد. با پيروزي مسلمانان، دوران تازه‌اي براي بيروت آغاز شد.

معاويه، خليفه اموي، گروه‌هايي از ايرانيان را به آنجا كوچ داد تا شهر و اطراف آن را، براي دفاع در برابر تهاجمات روم شرقي پرجمعيت سازد.

تور لبنان

جنگهاي صليبي براي بيروت مسائل تازه‌اي پيش آورد. صليبيون كه در 1099 از تمام طول سواحل شمالي بيروت سرازير شده بودند، منحصراً از بيروت به عنوان محل تأمين آذوقه استفاده مي‌كردند. آنها پس از فتح بيت‌المقدس دوباره به اين شهر بازگشتند.

در ژوئيه 1291 امير سنجر ابوشجاعي از دمشق به سوي بيروت آمد و آنجا را به نام الملك الاشرف خليل تصرف كرد. در عصر مماليك، بيروت ولايت عمده‌اي از «جُند» دمشق گرديد و يك امير طَبلْخانه به حكومت آنجا منصوب شد.

 بيروت در قرن 11عملاً بخشي از ايالت عثمانيِ دمشق و پس از 1070 جزو صيدا بود. در حمله‌هاي متقابل روسيه و عثماني، بيروت چندين‌بار بمباران شد و اكتبر 1773 تا فوريه 1774 به تصرف روس‌ها درآمد.

بيروت در دوره جديد:

در حدود نيمه سده سيزدهم - نوزدهم، بيروت بندر و مركز بازرگاني مهمي به شمار مي‌رفت كه از نظر موقعيت، بعداز سِمرنَه و اسكندريه قرار داشت. از دهه 1820 مبلغان مذهبي پروتستان از بريتانيا، ايالات‌متحده و نيز مبلغان كاتوليك رومي عمدتاً از فرانسه، در بيروت به فعاليت پرداختند.

 دانشگاه‌هاي بيروت، به علت نزديكي به ايران و قرابت ديني ـ فرهنگي، نخستين انتخاب محصلان ايراني در قرن نوزدهم بود و كساني مانند قاسم غني‌، محمدعلي جمالزاده و محمود حسابي از تحصيل كردگان اين دانشگاه‌ها بوده‌اند.

به دنبال شكست عثماني در جنگ جهاني اول، بيروت در 1920 به لبنان بزرگ پيوست و تحت قيمومت فرانسه درآمد و در 1926 پايتخت جمهوري لبنان شد. فرانسه براي تسريع استخراج مواد خام، بندر عظيمي در بيروت تجهيز كرد و يك رشته خطوط آهن كه از بيروت به دمشق متصل مي‌شد و نواحي داخلي را به ساحل مرتبط مي‌ساخت، ايجاد كرد.

در نخستين سال‌هاي قيمومت فرانسه، مهاجرت آرام و پيوسته‌اي از شيعيان و سنيان، از اطراف بيروت يا كشورهاي خاورميانه به سوي بخش غربي شهر جريان داشت. بسياري از آوارگان فلسطيني كه در 1948 بويژه پس از كشتار ديرياسين از نواحي شمالي و ساحلي فلسطين گريخته بودند در بخش غربي بيروت اسكان يافتند.

براثر جنگ اعراب و اسرائيل (1948) و در پي بسته شدن بندر حيفا، بندر بيروت با امكانات مناسب خود جايگزين آن شد. درآمدهاي كشورهاي نفت‌خيز خليج فارس وعربستان به كمك نظام بانكداري موفق بيروت، اين شهر را مركز فعاليت‌هاي تجاريِ كشورهاي عربي كرد.

صدها هزارتن از شيعيان از منطقه جنوبي لبنان كه مركز رويارويي سازمان آزاديبخش فلسطين (ساف) و اسرائيل بود، آواره شدند و در شرق و جنوب بيروت اسكان يافتند.

پيش از جنگ داخلي 1975ـ1991، بيروت، با برخورداري از نظام مالي و تجاري آزاد و بانكداري موفق، بندر و فرودگاه مجهز، پايگاه مهم مبادلات مالي و ارزي بين‌المللي و مركز فعاليت‌هاي تجاري منطقه خاورميانه بود. همچنين وجود دانشگاه‌ها و مراكز آموزشي متعدد، مطبوعات آزاد و نشريات و روزنامه‌هايي كه مخاطباني در ديگر كشورها داشت، موقعيت علمي و فرهنگي برجسته‌اي بدان مي‌بخشيد.

اهل سنت و ارمني‌ها بزرگترين گروه مذهبي در بيروت بودند، اما با مهاجرت شمار زيادي از شيعيان در دهه  1960 و پس از آن به بيروت، به مرور تركيب جمعيتي شهر به نحو چشمگيري تغيير كرد. با توجه به تغييرات جمعيتي، در دهه 1990، شيعيان به بزرگترين گروه مذهبي تبديل شدند و پس از شيعيان، اهل سنت مهمترين گروه مذهبي‌اند.

اكثريت مسلمانان مشتمل بر مسلمانان سني مذهب، دروزي و شيعه در بيروت غربي سكونت دارند؛ بويژه حومه جنوبي بيروت غربي (ضاحيه) بيشتر مركز سكونت شيعيان است.

مردم بيروت شرقي تقريباً همه مسيحي‌اند، ماروني‌ها و ارتدوكس‌هاي يوناني و ارامنه مهمترين جوامع مسيحي ساكن در بيروت شرقي را تشكيل مي‌دهند و كاتوليك‌هاي يوناني، رومي و پروتستان‌ها، كلداني‌ها و قبطي‌ها ديگر فرقه‌هاي مسيحي را شامل مي‌شوند. جامعه كوچكي از يهوديان نيز در بيروت زندگي مي‌كنند.

: ,
برچسب‌ها:

نويسنده :shaditours
تاريخ: 1396/4/17  ساعت: ۰۶

مسكو پايتخت روسيه ، در رودخانه ماسكو در شعبه فدرال مركزي واقع است مسكو پر جمعيت ترين شهر روسيه و اروپا است . اين شهر بزرگترين شهر روسيه و شمالي ترين شهر در جهان است در عين حال مسكو از يك آب و هواي قاره اي مرطوب برخوردار است .

جاذبه هاي گردشگري moscowجاذبه هاي گردشگري moscow

و معماري آن ، احياي شده در سطح جهان است مسكو داراي يكي از معماري هاي تجديد يافته در سطح جهان است . برخي از سازه هاي برجسته آن شامل ۷ خواهران است كه در طول دوره استالين احداث شد . اين ابنيه شامل ۷ آسمانخراش عظيم است كه سراسر شهر را در حدود يك فاصله برابر از كرمابين در بر گرفته اسشت كه در مابين مقر كليساي كاتدرال گشت باسيل است در عين حال ، عمارتهاي پيازي با شكوه آن ، كليساي جامع مسيحيان اين شهر بحث عنوان ساويور با سقف هاي داراي پوشش طلايي ، موزه پوتكين هنر هاي زيبا و ميراث فرهنگي از جمله مكان هاي مهم و بزرگ از لحاظ سبك و معماري ساخت است .

در طول پياده روي از اكثر موزه هاي ذكر شده در روسيه گالري ترتياكرف يك گردشگر را به سوي آثار نقاشي هاي باستاني روسيه و نقاشي هاي قبل از انقلاب كبير روسيه و تركيبي از آثار هنرمندان معروف معاصر روسيه سوق مي دهد . از اينجا مي توانيد هر كسي به موزه هنرهاي زيبا پوتسكين داشته باشيد كه مجسمه هاي قديمي و حال حاضر در كنار آثاري از تمام نقاشان معروف هر عصر مثل آثار پابلوپيكاسو و كلاود مونت را مشاهده خواهيد كرد . موزه تاريخي ملي روسيه نيز بازديد هاي زيادي از سوي توريست ها به دنبال دارد. در اينجا وارد خط تاريخچه روسيه مي شويد .

جاذبه هاي گردشگري moscowجاذبه هاي گردشگري moscow

براي كنسرت هاي رقص باله ، راك و پاپ و ديگر اجراهاي موسيقيايي كنسرت ايالتي روسيه و جاذبه موسيقي بين المللي مسكو ، مكان هاي اجرا به شمار مي رود . اگر تمام مواد فوق آتش شما را براي فرهنگ روسي خاموش نكرده است يك بازديد از سيرك هاي مسكو و سيرك مسكو در شهر اس و تنوس دارد كمك شاياني به شما مي كند . مسكو و سنت پترزبورگ ، تاثير گذارترين شهرهاي روسيه هستند . تعداد زيادي هر ساله ، ميليون ها گردشگر را جذب اين مناطق مي كند . يك بازديد از پارك مركزي فرهنگ و آسايش ، نشانه اي براي اكثر اعضاغي خانواده است . اين پارك حاوي جاذبه هاي گردشگري كودكان ، زمين هاي تنيس و ديگر اماكن ورزشي است . در عين حال شما مي توانيد از باغ شكوچني ، قديمي ترين پارك در مسكو يا پارك اين مايلوسكي يكي از بزرگترين پارك هاي شهري در جهان ديدن كنيد .

اگر بخواهيد اطلاعاتي درباره نقشه روسيه داشته باشيد . باغ آكادمي علوم را براي ملاقات انتخاب كنيد .

بيش از ۲۰ هزار نمايشگاه زنده مختلف از گونه هاي گياهي بخش هاي مساحت جهان   مجهز به آزمايشگاه براي انجام تحقيقات علمي وجود دارد .

براي يك گردشگر برخي در مسكو يكي از برجسته ترين فعاليت ها به شمار مي رود . مربيان با تجربه براي كمك به شما در تسلط به ساده ترين تكنيك ها براثي حركت روي برف در دسترس   هستند .

شايان ذكر است كه اين ورزش تنها در طول فصل زمستان   امكان پذير است كه در ماههاي دسامبر و فوريه است . يك ملاقات از مركز آموزشهاي يوي گاگارين براي منجمان ، ستاره شناسان و   خلبانان نظامي ، تجربه اي بسيار جالب براي شما فراهم خواهد كرد . يك نيروي جاذبه بزرگ را تجربه كنيد وقتي كه ورود به جو زمين را شبيه سازي مي كنيد و قادريد .تيروهايي را شناسايي كنيد كه در طول پرتاب موشك به فضا و پرواز در مدار ر ا تجربه خواهيد كرد . مسكو ارائه دهنده خدمات پياپي سقوط آزاد حاصل از پريدن در نقطه آزاد در ايام تعطيلات است .

از تجربه برخورداري از كنترل چتر نجات براي ۴ تا ۵ دقيقه تا رسيدن به زمين لذت ببريد .

: ,
برچسب‌ها:

نويسنده :shaditours
تاريخ: 1396/4/17  ساعت: ۰۶

عجايب هفت گانه روسيه معرفي شدند:
1- درياچه بايكال :
درياچه بايكال درياچه ‌اي در جنوب سيبري در كشور روسيه، ميان استان ايركوتسك و بورياتيا است . اين درياچه در فهرست ميراث جهاني يونسكو ثبت شده است. بايكال قديمي‌ ترين و عميق‌ ترين درياچه ي آب شيرين جهان است كه در روسيه قرار دارد. از آنجايي كه اين درياچه خيلي قديمي و دور افتاده‌ است، داراي جانوراني است كه فقط در اين درياچه يافت مي‌شود اين جانوران شامل تعداد زيادي از بي‌ مهرگان، چندين گونه از ماهي‌ها و فك آب شيرين درياچه بايكال مي‌باشند. فك آب شيرين بايكال تنها فك آب شيرين جهان است و دائماً در آب شيرين زندگي مي‌كند ؛دانشمندان بر اين عقيده هستند كه خوك‌هاي آبي اين درياچه در زمان هاي قديم از اقيانوس شمالي (شمالگان) آمده و بعد از سفر به سمت بالاي رودخانه، به اين درياچه رسيده‌ اند. درياچه بايكال بزرگترين منبع آب شيرين جهان به شمار مي‌آيد. تقريباً ۲۰ درصد تمام آب شيرين روي كره زمين در اين درياچه قرار دارد. اين درياچه ۳۱۵۰۰ كيلومتر مربع پهناوري دارد.

عجايب هفت گانه روسيه, مكانهاي گردشگري روسيه

 عجايب هفت گانه روسيه, مكانهاي گردشگري روسيه

 عجايب هفت گانه روسيه, مكانهاي گردشگري روسيه

  2- دره آب فشان‌ها :
دره آب فشان‌ها دره‌اي داراي آب ‌فشان‌هاي متعدد در شبه ‌جزيره كامچاتكا در خاور دور روسيه است. اين دره تنها دشت آب‌ فشاني در اوراسيا (در كنار دشت آب‌فشاني موتنوفسكي) و دومين آب ‌فشانستان بزرگ در جهان است. حوزه ي آبخيز اين دره ۶ كيلومتر درازا دارد و در حدود ۹۰ آب‌ فشان و شمار زيادي چشمه آب گرم در اين دره موجود است. دسترسي به اين دره دشوار است و راه اصلي رسيدن به آن با بالگرد است. آب‌فشان‌هاي اين دره در سال ۱۹۴۱ ميلادي توسط يك دانشمند محلي به نام تاتيانا اوستينووا كشف شد.

 عجايب هفت گانه روسيه, مكانهاي گردشگري روسيه

 عجايب هفت گانه روسيه, مكانهاي گردشگري روسيه

 عجايب هفت گانه روسيه, مكانهاي گردشگري روسيه

  3- مجسمه يادبود مادر ميهن روسيه :
اين مجسمه غول‌آسا در اواخر دهه 50 ميلادي به يادبود كشته ‌شدگان جنگ جهاني دوم ساخته شد. نام اين مجسمه به عنوان بلندترين تنديس يادبود در كتاب ركوردهاي گينس به ثبت رسيده‌است. زن نماد روسيه بعد از مجسمه آزادي با اختلاف 85 متر بلندترين بناي يادبود دنياست.

 عجايب هفت گانه روسيه, مكانهاي گردشگري روسيه

 عجايب هفت گانه روسيه, مكانهاي گردشگري روسيه

 عجايب هفت گانه روسيه, مكانهاي گردشگري روسيه

  4- كاخ پترگوف :
پترگوف يكي از شهرهاي منطقه ي فدرال سن پترزبورگ در شمال روسيه و ساحل جنوبي خليج فنلاند است. جمعيت اين شهر در سرشماري سال ۱۹۸۹ بالغ بر ۸۱٬۵۲۵ نفر بوده كه در سرشماري سال ۲۰۰۲ به ۶۴٬۷۹۱ نفر كاهش يافته‌است. اين مكان در اوايل قرن هفدهم به دستور پتر كبير پادشاه روسيه در نزديكي سنت پترزبورگ ساخته شد. اين كاخ در كل روسيه پرطرفدارترين مكان‌ براي توريست‌ها است.

 عجايب هفت گانه روسيه, مكانهاي گردشگري روسيه

 عجايب هفت گانه روسيه, مكانهاي گردشگري روسيه

 عجايب هفت گانه روسيه, مكانهاي گردشگري روسيه

  5- كليساي جامع سنت باسيل :
كليساي جامع سنت باسيل يكي از برجسته ترين و قابل توجه ترين بناهاي تاريخي روسيه كهن است. از قرن شانزدهم تا به امروز زيبايي اين كليسا تحسين كليه جهانگردان را برانگيخته و امروزه به عنوان نمادي از فرهنگ و تاريخ روسيه به شمار مي رود. اين بنا در ميدان سرخ – مهمترين ميدان مسكو - واقع شده و نمادي است نمايانگر موقعيت جغرافيايي بي نظير روسيه مابين اروپا و آسيا. كليساي جامع سنت باسيل بين سال هاي 1555 تا 1561 ساخته شده و نام آن برگرفته از يكي از قديسان ارتدكس و بسيار محبوب روسيه است. اين كليسا به دستور ايوان مخوف به عنوان بنايي به منظور بزرگداشت و يادبود تصرف شهر قازان ساخته شد. گنبدهاي اين كليسا از نوع پيازي شكل است و با چوب ساخته شده‌. رنگ ‌آميزي و طراحي آن در ميان تمام كليساهاي سراسر دنيا منحصر به فرد است. شايان ذكر است كه اين كليسا بارها در طعمه آتش‌سوزي شده‌است اما به سرعت مورد بازسازي قرار گرفته است.
 عجايب هفت گانه روسيه, مكانهاي گردشگري روسيه

 عجايب هفت گانه روسيه, مكانهاي گردشگري روسيه

 عجايب هفت گانه روسيه, مكانهاي گردشگري روسيه

 6- ستون هاي سنگي :
ستون هاي سنگي يكي از عجايب طبيعي روسيه است كه در منطقه ي كومي واقع شده است.هيچ‌كس نمي‌داند اين ستون هاي سنگي دقيقا چه زماني به وجود آمدند، تنها چيزي كه دانشمندان از آن مطمئن هستند اين است كه تنها دست طبيعت قادر به ساختن چنين چيزي‌ است. سن برآورد شده براي اين ستون ها 200 ميليون است و بلندترين آن ها 42 متر ارتفاع دارد.

 عجايب هفت گانه روسيه, مكانهاي گردشگري روسيه

 عجايب هفت گانه روسيه, مكانهاي گردشگري روسيه

 عجايب هفت گانه روسيه, مكانهاي گردشگري روسيه

 7- كوه البروس :
كوه البروس ، قله‌اي در غرب رشته كوه قفقاز در كاباردينو- بالكاريا و كاراچاي- چركسيا در شمال فلات ايران در روسيه و نزديك به گرجستان است. نام اين قله، با نام قله ي البرز هم‌ ريشه است و هر دو شكلي از يك واژه ي ايراني هستند. اين كوه بلندترين نقطه در روسيه است و برخي از مردم معتقدند كه بلندترين نقطه در اروپا است. اين كوه با راتفاع 5600 متر هر ساله ميزبان توريست‌هاي زيادي است كه براي اسكي و اسنوبرد به آنجا مي‌روند.

: ,
برچسب‌ها:

[ ]