در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار
زودپز تفال
مرکز فروش توتون
خرید پیپ
تشك طبى
ويزاي شينگن چيست؟ تورهاي مسافرتي
درباره من
شادي سفر ارائه كننده تور هاي مسافرتي خارجي و داخلي شماره تماس:88993177-021
موضوعات
موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
عضویت در سایت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی:
ورود اعضا
    نام کاربری:
    پسورد:
عضویت در خبرنامه
    عضویت لغو عضویت
نويسنده :گروه شادي سفر
تاريخ: ۷ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۳۲:۳۸
ويزاي شنگن (شينگن) چيست؟

اتحاديه شينگن
اتحاديه ي شينگن موافقت نامه اي است كه در سال ۱۹۸۵، شش كشور اروپاي غربي اقدام به برداشتن مرز بين خود نمودند و از اين طريق امكان تردد را بدون داشتن ويزا فراهم نمودند و در طي چند توافق ديگر كشورهاي بيشتري از اتحاديه اروپا به آن پيوستند و در حاضر ۲۶ كشور در اروپا از قوانين اين پيمان پيروي مي كنند. اسامي كشورهاي عضو شينگين : ايتاليا، آلمان، فرانسه، اتريش، سوئيس، اسپانيا، بلژيك، دانمارك، لهستان، اسلووني، استوني، فنلاند، يونان، مجارستان، لتوني، ليتواني، لوكرامبورگ، مالت، هلند، بلژيك، ، سوئد ، اسلوواكي، جمهوري چك، نروژ،پرتغال، ايسلندو ليختن اشتاين. كساني كه از هر يك از كشورهاي عضو شينگن , ويزاي شينگن دريافت كرده اند ، بدون محدوديت مي توانند به هر يك از اين كشورها سفر نمايند. البته توجه داشته باشيد ، ورود شما حتما بايستي از كشوري كه ويزا دريافت كرده ايد باشد.و خطوط هواپيمايي حتي مي توانند از سوار كردن شما به هواپيما جلوگيري نمايند. ضمنا دريافت ويزاي شينگن به منزله ورود شما به اتحاديه شينگن نمي باشد و افسرهاي پليس بخش مهاجرت كشورهاي عضو شينگن مستقر در فرودگاها مي توانند از ورود شما ممانعت به عمل آورند.به عنوان مثال سفارت فرانسه بسيار تاكيد مي كند كه در هنگام مسافرت به آن كشور بايستي ساير مدارك از قبيل رزرو هتل، پرواز برگشت به ايران، بيمه مسافرتي،و پول نقد به اندازه كافي را داشته باشيد. درخواست ويزاي شيگن از هر يك از كشورهاي عضو در صورتي امكانپذيز مي باشد كه بيشتريت زمان را در آن كشور اقامت داشته باشيد، بهعنوان مثال اگرشما ۸ روز در اتريش و ۱۰ روز را در ايتاليا مقيم هستيد در خواست ويزاي شينگن شما تنها از سفارت ايتاليا امكان پذير مي باشد.

ويزاي شينگن در ۴ نوع صادر مي شود :
ويزاي نوع A :ويزاي ترانزيت است يعني مسافر حق خروج از فرودگاه را ندارد و مي تواند فقط در يكي از فرودگاههاي شينگن پرواز خود را تعويض و راهي كشوري در خارج از شينگن گردد.
ويزاي نوع B : ويزاي عبور است يعني مسافر حق خروج از فرودگاه را دارد و ميتواند از شينگن بعنوان منطقه عبوري استفاده نمايد تا از طريق زميني خود را به كشور ديگري غير شينگن برساند.
ويزاي نوع C : ويزاي توريستي است كه اكثر ايرانيان با آن وارد شينگن مي شوند.
ويزاي نوع D : ويزاي بلندمدت است كه معمولا تجار و بازرگانان از آن استفاده مي كنند تا بتوانند در طي سال بارها به شينگن وارد و از آن خارج شوند. مدت ماندن با ويزاي شينگن در هر بازه زماني ۱۸۰ روزه ۹۰ روز مي باشد و يا به عبارتي در هر ۶ ماه مي توانيد فقط ۹۰ روز در اتحاديه شينگن مقيم شود وچناچه اگر مي خواهيد بيشتر از اين مدت بمانيد بايستي در خواست اقامت از سفارت مربوطه نماييد.

موضوع: ,
برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]