فروش جوجه بوقلمون
فروش جوجه بوقلمون
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
ساخت وبلاگ
تشك طبى
ویزاى کانادا
تور پوکت
تور تایلند
تور کانادا
فروش سايت آماده
تورهاي مسافرتي
درباره من
شادي سفر ارائه كننده تور هاي مسافرتي خارجي و داخلي شماره تماس:88993177-021
موضوعات
موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
عضویت در سایت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی:
ورود اعضا
  نام کاربری:
  پسورد:
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت
نويسنده :گروه شادي سفر
تاريخ: ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۱:۱۴:۴۵

كيش جزيره اي 90 كيلومتري در خليج فارس كه بسياري از گردشگران ايراني هرساله خود را به آن مي رسانند در روزگاران قديم نيز به عنوان يك منطقه تجاري بين چين، ايران و اروپا بوده است. اين جزيره با امكانات فراواني كه دراد و همچنين طبيعت زيبا، ساحل هاي مرجاني و بازارهاي مختلف همه از دلايلي هستند كه مي توان براي جايگزيني اين جزيره به جاي سفر به خارج كشور آورد.

جاذبه هاي گردشگري كيش بسيار زياد هستند كه برخي از آن ها بيش از ديگر جاذبه ها براي گردشگران آماده سازي شده اندو البته تبليغات گسترده اي نيز روي آن ها انجام شده است. اين درحالي است كه برخي از محل هاي آن همچنان بكر و يا كمتر دست خورده باقي مانده است. 

جاذبه هاي باستاني 

** شهر باستاني حريره 


اسم اي نشهر باستاني را شايد شينده باشد كه به عنوان يكي از مجموعه هاي جذاب باستان شناسي اين روزها در معرض ديد بازديد كنندگان قرار گرفته است. اين شهر كه در دل غار و كوه هاي مختلف ساخته شده است به عنوان يكي از زيباترين اثار باستان شناسي دنيا شناخته مي شود و البته چند سال بيشتر از پيدا كردن آن نمي گذرد. سكه هاي تاريخي، ظروف مسي، سنگ قبر و يك عراده توپ از جمله اشيايي است كه از اين شهر كشف شده است. عمليات هاي باستان شناسي همچنان نيز در اين شهر جريان دارد.

**خانه اعياني


خانه اعيني يكي ديگر از جاذبه هاي كيش است كه كمتر به آن پرداخته مي شود و اسم زيادي از آن برده نمي شود. اين خانه يادآور خانه هاي چند خانواري و باستاني است كه در گذشته بيشتر در يزد و كاشان ديده مي شده است. وسعت خانه بسيار زياد است و همچنين آثاري كه از اين خانه بدست آمده است به نظر مربوط به دوره ايلخاني است. 

** روستاي باغو

باغو از ابادي هاي قديمي كيش است كه در جنوب غربي جزيره قرار گرفته است. اين روستا البته بسيار محروم مانده است و كسي به آن توجهي ندارد و اين روزها به جز چند خانوار كوچك كس ديگري در آن زندگي نمي كند. خاك اين منطقه بسيار حاصلخيز است و به همين علت انبوهي از درختان متفاوت را مي توان در آن ديد كه برخي از آن ها بسيار قديمي و كهنسال هستند و زيبايي چشمگيري دارند. 

** شهر زيرزميني كاريز


شهر زير زميني كاريز يكي از شگفت انگيزترين شهرهاي زيرزميني است كه تا به حال كشف شده است. اين شهر با 2500 سال قدمت داراي قنات هاي شگفت انگيزي است كه در آن زمان هم مي توانسته است آب شيرين را هميشه در اختيار ساكنين قرار دهد. اين شهر نزديك به 10 هزار مترمربع وسعت دارد و در فاز يك آن شامل غرفه هاي صنايع دستي و رستوران هاي مختلفي مخصوص گردشگران است. اين شهر همچنين شامل حمام هاي باستاني با صحن و حصاري 500 متري است كه بيار زبيا و جالب است. 

** كشتي يوناني 


در غرب جزيره كيش كشتي بزرگي به گل نشسته است كه ديگر نيازبه معرفي ندارد چرا كه به عنوان يكي از نمادهاي گردشگري كشور به حساب مي آيد اما بهتر است بگوييم كه نامش كشتي يوناني است. اين كشتي در سال 1345 راهي يونان بود كه بنا به شرايط به گل نشست و 80 روز تلاش براي در آوردن آن به هيچ نتيجه اي نرسيد تا اين كشتي براي هميشه در آنجا بماند و به نماد جزيره كيش تبديل شود.

جاذبه هاي تفريحي

** سواحل كيش


ساحل و دريا هميشه يكي از جاذبه هاي گردشگري در تمام دنيا بوده است و سواحل كيش نيز داراي خصوصياتي بيشتر از يك ساحل معمولي هستند. سواحلي مرجاني با رنگ نقره اي كه زير آفتاب درخشنده ميشوند  و همچنين اب زلال خليج فارس همه از جمله زيبايي هاي كيش هستند. كيش شايد اندازه اي بسيار كوچك داشته باشد اما بخش زيادي از ساحل آن قابل استفاده است. ماهي هاي بسياري از تزئيني و كوچك تا خوراكي و ماهي هاي بزرك در آب هاي اين منطقه پيدا مي شود.

** نمايشگاه خزندگان 


در اين نمايشگاه بيش از 100 گونه خزنده از خانواده هاي مختلف و مارها به نمايش گذاشته شده است. مارهاي عظيم بوآ، پيتونآفريقا و سوسمارهاي ماداگاسكار از جمله حيواناتي هستند كه مي توان در اين نمايشگاه ديد. بازديد از اين نمايشگاه براي آن افرادي كه علاقه خاصي به حيوانات دارند حتما توصيه مي شود. 

** ورزش هاي دريايي


يكي از جاذبه هاي كيش انواع ورزش ها و تفريحات آبي است كه مي توان در آن انجام داد. آب هاي آرام اين امكان را مي دهد تا بسياري از ورزش ها از جت اسكي تا غواصي در آن انجام شود. افرادي كه دوست دارند كمي درياهارا در اختيار خودشان بگيرند بايد اين ورزش ها را امتحان كنند چرا كه تجربه آن در نقاط ديگر امكان پذير نيست. البته اين نكته را نيز بايد بگوييم كه ورزش هاي دريايي كيش كمي از باقي تفريحات آن گران تر است. 

** آكواريوم هاي پهناور 

خليج فارس زيستگاهي براي ماهي هاي بسيار زيبا است كه به مانند آكواريومي پهناور گونه هاي مختلف را در خود نگه مي دارد. افرادي كه براي گردش به كيش سفر مي كنند بهتر است سري هم به اسكله بزنند و از آنجا زيستگاه ماهي هاي زياد را در اب زلال خليج فارس ببينند.  غواصي و قايق هاي شيشه اي نيز از ديگر راه هاي آشنايي با تمامي آنچه است كه بايد از دنياي زير آب بدانيد. 

** بوستان آهوان 


اگر علاقه به باغ وحش داريد مي تونيد سري به بوستان آهوان بزنيد. جايي كه بوستاني 2 هكتاري با فضاي سبز خوب و البته انواع حيوانات مختلف نگهداري مي شود. در اين بوستان همه حيوانات به جز اهوها در قفس نگهداري مي شوند. اهوهايي كوچ و بزرگ به صورت آزادنه در سرتاسر جزيره حركت مي كنند و با كودكان بازي مي كنند. 

 

جهت رزرو اطلاع از بهترين قيمت ها با كارشناسان ما تماس بگيريد.

 

شماره تماس:88993177

موضوع: ,
برچسب‌ها: ،

نويسنده :گروه شادي سفر
تاريخ: ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۱:۱۱:۵۳

حرم علي بن موسي الرضا، كه با نام مرسوم حرم امام رضا (ع) شناخته مي‌شود، دربرگيرنده آرامگاه هشتمين امام شيعيان در شهر مشهد، ايران است. اين مجموعه در سال ۱۳۹۲ خورشيدي ۷۰ هكتار مساحت داشته و داراي ۲۶ رواق (بناي سرپوشيده) و ۹ صحن (فضاي باز) و ۶ مدخل ورودي به نام بست است.
نگاهي به جاذبه‌هاي گردشگري مشهد
علي بن موسي الرضا در ۱۱ ذيقعده سال ۱۴۸ قمري در مدينه متولد شد و در سن ۵۵ سالگي به دست مامون عباسي كشته شد. در ادب فارسي روضه به معني باغ و گلستان و گلزار است و محل مضجع و در برگيرنده پيكر علي بن موسي‌الرضا را روضه منوره مي‌خوانند. اين مكان شامل فضايي مربع شكل كه مساحت آن ۱۸۹٫۰۳ متر مربع بوده كه از اين فضا ۱۷٫۱۵ متر مربع آن مساحت ضريح مي‌باشد. روضه منوره از طريق چهار صفه بزرگ در چهار جانب به داخل و خارج حرم مرتبط مي‌شود.
سد كارده

نگاهي به جاذبه هي گردشگري مشهد
اين سد در فاصله 40 كيلومتري شمال مشهد و از كيلومتر 16 جاده كلات به سمت چپ منشعب مي‌گردد. سد از نوع بتني دو قوسي متقارن مخزن و متشكل از 15 بلوك 10 متري با ارتفاع 67 متر از پي و حجم 32 هزار مترمكعب بتن‌ريزي مي‌باشد. حجم آب آن معادل 36 ميليون مترمكعب مي‌باشد. رودخانه كارده با آب دائمي و مناظر زيباي كوهستاني و مجموعه تفريحي دنياي آبي در ساحل سد، يكي از بهترين تفريحگاه‌هاي خوش آب و هواي مشهد مي‌باشد.
غار كارده
روستاي «كارده» در فاصلة 48 كيلومتري شمال مشهد واقع گرديده و غار كارده در 3 كيلومتري آن قرار دارد. در محل مذكور كه موسوم به دره آل است دو غار در دو سمت دره قرار دارند. 
غار شرقي موسوم به غار اسكلت و غار غربي موسوم به غار كارده است. دهانة غار به صورت يك شكاف سنگي است كه عرض تقريبي آن 1 تا 3 متر و طول آن حدود 100 متر مي‌باشد. 
نگاهي به جاذبه هي گردشگري مشهد
اين غار كاملاً خشك است و پرتگاه‌ةايي خطرناك دارد. كوهنوردان، اسكلت‌هايي از انسان مربوط به زمان‌هاي قديم را در درون اين غار مشاهده كرده‌اند.
 از مشخصه هاي اين غار تعداد زياد راه هاي فرعي است كه هر راه فرعي خود به ۲ تا ۵ شاخه فرعي ديگر منتهي مي شود. همچنين اغلب راه هاي فرعي و اصلي داراي يك ارتفاع هستند و گاها راه اصلي ارتفاع و ورودي كوچكتري از راه هاي فرعي اطراف دارد٬ لذا باتوجه به عدم وجود نشانه گذاري در داخل غار احتمال گم كردن مسير اصلي وجود دارد. 
روستاي مج

اين روستا در دامنه كوههاي بلند واقع و از اطراف به روستاهاي مغان، ازغد، مايانات و طرقبه و از سوي ديگر به روستاي تجر، سربرج و سد طرق منتهي مي شود و در ديگر سو به روستاهاي پيوه ژن، زشك و روستاي ديزباد راه مي يابد.
نگاهي به جاذبه هي گردشگري مشهد
جاده اصلي روستا از طرف سيدي مشهد به مسافت ۲۸ كيلومتر در منطقه كوهستاني و روستاي شلگرد عبور مي كند كه در فصل بهار پذيراي جشنواره گل هاي وحشي، شقايق ها و انواع گياهان دارويي است و انبوه مشتاقان طبيعت را به سوي خود مي كشاند. روستاي مج در منطقه اي كوهستاني واقع شده و تپه ماهور و دره هاي زيادي كه در دامنه اين تپه آثار بجا مانده تاريخي روستا بيانگر سكونت مردمان در ساليان دور مي باشد. و همچنين گورستاني قديمي در منطقه وجود دارد كه حكايت از زندگي مردماني قبل از اسلام و بعد از آن مي كند.
روستاي دهسرخ
روستاي دهسرخ در كيلومتر 45 جاده مشهد- نيشابور در 17كيلومتري شهر ملك آباد در مسير عبور امام هشتم حضرت علي ابن موسي الرضا عليه السلام از نيشابور به سمت توس واقع شده است.اين روستا بيش از2هزار سال قدمت تاريخي دارد و هم اكنون جمعيتي نزديك به هزار نفر دارد. اين روستا متبرك به قدوم حضرت علي ابن موسي الرضا عليه السلام است.ابوالصلت روايت كرده: كه چون امام رضا عليه السلام به دهسرخ رسيدند در زماني كه به نزد مأمون مي رفت گفتند: يابن رسول الله ظهر شده است نماز نمي كنيد پس فرو آمد و آب طلبيد گفتند آب همراه نداريم پس به دست مبارك خود زمين را كاويد آنقدر آب جوشيد كه آنحضرت و هر كه با آن حضرت بود وضو ساختند و اثرش تا امروز باقي است.اكنون مؤمنان و شيفتگان حضرت از اين آب به عنوان تبرك و شفا استفاده مي كنند و باعث شفاي بيماران زيادي شده است.و آن چشمه نام زمزم رضوي را تاج افتخار خود نهاده است.
نگاهي به جاذبه هي گردشگري مشهد
در نزديك آن چشمه محلي به نام مصلاي امام وجود دارد كه محل نماز گذاردن امام رضا عليه السلام و يارانشان بوده است. (لازم به ذكر است اين مصلا نزديك يك متر بالاتر از سطح زمين واقع شده است كه مردم منطقه اين پديده را معجزه اي مي دانند كه كه اين محل متمايز از زمينهاي اطراف مصلاست)
در فاصله سيصد متري چشمه و مصلاي امام رضا عليه السلام مرقد مطهرامامزاده سيد عبد العزيز كه از نوادگان سيد الساجدين امام العارفين حضرت علي ابن حسين عليه السلام است؛ واقع شده است كه اخيرا باز سازي شده و زائران زيادي را به خود جذب كرده است. اين بقعه مطهر در بلنداي روستا واقع شده است كه چشم انداز بسيار زيباي به طبيعت دارد.
مجتمع زيست خاور

نگاهي به جاذبه هي گردشگري مشهد
اولين مجتمع و برج تجاري مشهد داراي معماري داخلي منحصر به فرد با تلفيقي زيبا از معماري ايراني و مدرن با سقف ها و گچ بريهاي بي نظير مي باشد. مساحت زمين 10000 متر مربع مي باشد كه در سه طرف آن خيابان واقع شده است و داراي ورودي از سه طرف مي باشد. آپارتمانها و قسمتهاي تجاري چنان طرح ريزي گرديده است تا در آنها براي زندگي و كسب و كار محيط خوش آيندي ايجاد گردد . آپارتمانهاي وسيع و جادار بر روي يك پي چند طبقه اي بنا گرديده اند كه شامل انواع مغازه ها ، رستورانها ي شيك ، مراكز تفريح و پاركينگ مي باشد . تركيب اين مظاهر مختلف در يك مجتمع ، از لحاظ كيفيت ، محيط زيبا و دلپذيري بوجود آورده است كه نسبت به سبك و شيوه موجود كاملا جديد و جالب است .
آرامگاه كلنل محمد تقي خان پسيان

نگاهي به جاذبه هي گردشگري مشهد
آرامگاه محمد تقي خان پسيان اولين خلبان ايراني در مجاورت آرامگاه نادرشاه افشار و در باغچه شمالي باغ آرامگاه قرار دارد و لوحي سنگي بر آب نصب شده است. محمد تقي خان پسيان از ميهن پرستان جوان و پر شور ايران بود.در سال 1309 هجري شمسي در تبريز متولد شدو در سال 1324 به تهران آمدو پس از پنج سال تحصيل در مدرسه نظام به درجه سلطاني رسيد و پس از آن در جنگ معروف به مصلي،روس ها را شكست فاحشي دادو صيت شهرت ولياقت او از مرزهاي ايران گذشت.در سال 1335 هجري به آلمان رفت و در سال 38 پس از بازگشت به فرماندهي ژاندارمري خراسان در دولت مشير الدوله رسيد. در ذيحجه سال 1339 آزاديخواهان خراسان به رهبري كلنل قيام كردند.اين قيام كه براي كسب استقلال ايران بود،توسط روساي عشاير و به تحريك قوام السلطنه و سپاهيان دولتي ايران مورد هجوم قرار گرفتو كلنل پسيان كه او را در شمارمرداني چون جلال الدين خوارزمشاه و لطفعلي خان زند مي دانند در زد و خورد با اكراد بجنورد در جعفر آباد قوچان به خدعه كشته شد.
مصلي مشهد

نگاهي به جاذبه هي گردشگري مشهد

بناي مصلي با قدمتي بيش از 350 سال در فاصله يك كيلومتري ضلع شرقي ميدان پنجراه پائين خيابان معروف به نواب صفوي در كنار بلوار مصلي واقع است ظاهرا در گذشته اين بنا از نظر موقعيت در مكاني قرار داشته كه نظر هر مسافر يا زائر تازه وارد در عزيمت به مشهد مقدس را از بيرون حصار شهر به سوي دروازه پائين خيابان بخود جلب مي‌نموده است. مصلي از نظر نقشه وطرح كلي ساختمان شامل ايواني مرتفع و دو ايوانچه منتهي به فضاهاي چهار ضلعي در طرفين بصورت قرينه است كه ايوان آن رو به قبله و بر فراز فضاهاي مربع يا رواق گنبدهايي كم خيز بنا شده است. تنها محراب بنا در ديوار انتهايي ايوان رو به قبله ايجاد شده و علاوه بر دارابودن تزئينات متنوع نام معمار حاجي شجاع‌بناي اصفهان در كتيبه پيشاني آن نقش شده است در بخش انتهايي تزئينات لبه طاق ايوان ودر دو سوي آن اشعاري به فارسي با قلم شيواي نستعليق به رنگ زرد بر زمينه آبي نگارش يافته كه ماده تاريخ ايجاد بنا در ابيات آن نهفته است. به استناد اين كتيبه بناي مصلي در زمان شاه سليمان از سلاطين صفويه در سنه 1087 ه. ق بنيان گرديده است.
سد چاليدره

نگاهي به جاذبه هي گردشگري مشهد
اين منطقه از دره هاي فرعي منطقه طرقبه بوده و يك محيط تفريحي و گردشگري كاملا مجزا را به وجود آورده است. جداره غربي آن، دره اي با قنات خصوصي و باغ مي باشد و اراضي آن منابع طبيعي بوده و شمال آن نيز دره ها و ارتفاعات باير و بكر است. در جداره شرقي نيز علاوه بر جاده نغندر، مجموعه مسكوني فرهنگيان و اراضي تپه ماهوري بكر قرار دارد. شاخص جاذبه گردشگري آن سد خاكي است كه براي آبياري باغ‌هاي اطراف طرقبه استفاده مي شود و داراي امكانات تفريحي مانند قايق پدالي، قايق سواري، ماهيگيري، رستوران و آلاچيق مي باشد. سد چاليدره يك سد خاكي رس است كه بوسيله رودخانه جاغرق پر آب مي شود. اين سد در ابتداي جاده روستاي نغندر و در سمت چپ جاده در دره اي با همين نام ساخته شده است.
روستاي پاژ

نگاهي به جاذبه هي گردشگري مشهد
روستاي پاژ زادگاه حكيم ابوالقاسم فردوسي در پانزده كيلومتري شمال شهر مشهد در تقاطع جاده كارده به كلات نادري واقع شده است به استناد متون تاريخي و ادبي بر جاي مانده اين روستا زادگاه حكيم ابوالقاسم فردوسي است بطوريكه نگاشته‌اند حكيم حماسه سراي ايران در سال 329 يا 330 هجري قمري در همين روستا چشم به جهان گشود و در سن 30 سالگي نظم شاهنامه را آغاز و پس از صرف 35 سال اشعار حماسي خود را بنام شاهنامه به پايان رسانيد و به روايت مشهور سال 416 ه. ق به ديار باقي شتافت روستاي فعلي پاژ دااري 800 هكتار مساحت است كه از مجموع آن حدوداً 4 هكتار به بخش مسكوني اختصاص يافته است بخشي از فضاي مسكوني روستا در ميان آن و بقيه بر وراي تپه‌اي موسوم به قلعه بلند مكاني كه بنظر مي‌رسد در گذشته محل اصلي و هسته مركزي دهكده پاژ بوده زيرا پيرامون آن تا چندي قبل خندقي وجود داشت كه جهت ممانعت از پيشروي مهاجمين آن را پر از آب مي‌تموده‌اند بجز تپه موجود در فاصله تقريبي پانصد متر از پشته اوليه بلندديگري نمايان است كه در نزد اهالي به قلعه كهنه پاژ معروف است سفالهاي رنگارنگ و لعابدار پراكنده بر روي اين بلندي نشانه اي از تداوم مدنيت پاژ در سدهاي اوليه بعد از اسلام تا قرن نهم و دهم هجري است.

بازار جنت مشهد
اين راسته بازار در گذشته جزيي از محله‌اي بزرگ به شمار مي‌آمد كه در قسمت مرتفع و بلند شهر شامل ارگ شهر و محله حكومتي و اعياني چهار باغ قرار داشت. وضعيت اقتصادي شهر مشهد موجب گرديده تا خانه‌هاي اين راسته به مراكز تجاري تغيير نمايد. امروزه اين مكان يكي از مراكز مهم تهيه پوشاك در اين شهر مي‌باشد.
تركيب قديمي اين بازار بسيار براي عابرين اين بازار خوشايند و لذت بخش است و لوكيشن مناسبي براي فيلم برداري است به طور مثال قسمتي از فيلم هرشب تنهايي در اين راسته بازار فيلم برداري شده است.
فرهنگسراي بهشت ( بوستان مفاخر )
ساختمان اين فرهنگسرا متعلق به دوره پهلوي اول ميباشد و در سال 1310 ساخته شده و اولين كاربري آن دبيرستان مستوفي و بعد آن تالار عروسي بوده است.
نگاهي به جاذبه هي گردشگري مشهد
عمارت فرهنگسراي بهشت در غرب بولوار مدرس يا دروازه طلايي و در ضلع جنوبي آن،همچنان استوار است.
آرامگاه ميرزا ابراهيم رضوي
اين آرامگاه متعلق به ميرزا ابراهيم اوّل، دومين و بزرگترين واقف سادات رضوي است كه در سال 1042 ق وفات نمود و هم اينك اين ارامگاه در محله كوهسنگي انتهاي خيابان شهيد بهشتي واقع شده است .وي از اجله‌ي سادات رضوي خراسان در زمان صفويه بوده و نسب شريفش با بيست و يك واسطه به امام‌زاده «ابو جعفر موسي مبرقع»‌ فرزند حضرت جواد (ع) مي‌رسد.مقبره ميرزا ابراهيم واقع در ملك شخصي خود وي در مجاورت مجموعه فرهنگي‌– تفريحي كوهسنگي در دامنه كوه و انتهاي خيابان بهشتي، با منظر ايواني كاشي‌كاري شده جلب‌نظر مي‌نمايد.در صحن مقبره تعدادي از علماي قرن اخير خراسان مدفون هستند. اين فضاي تاريخي ـ فرهنگي بر جاذبه هاي كوهسنگي مشهد افزوده است. مقبره و باغ آن به سادات رضوي مشهد تعلق دارد و ايشان عموماً به زيارت جدّ واقف خود ميروند. بازديد از مقبره ميرزا ابراهيم براي عموم آزاد است.
ميرزا ابراهيم در سال 1038 قمرى موقوفات مهمى را در شهرهاى مشهد و رادكان و تربت جام وقف بر اولاد ذكور و اناث خاندان خويش و عامه سادات رضوى ساكن شهر مشهد ( ارض اقدس ) كرده است.
موقوفه وى بسيار فعّال است و حدود بيست هزار نفر ( در سال 1381 خورشيدى ) از آن بهره مند مى شوند. اين موقوفه توسط متولى يى از اعقاب خود ميرزا ابراهيم اداره مى شود و درآمد سالانه آن ميان سهم بران توزيع مى گردد.
موقوفه ميرزا ابراهيم سبب شده است تا چند هزار خانوار از سادات رضوى ساكن مشهد و اعقاب خاندان واقف در سراسر كشور شجره نسب خويش را تا كنون حفظ نمايند، لذا اقدام وى يكى از پديده هاى فرهنگى مهم شهر مشهد است. 
نغندر

نگاهي به جاذبه هي گردشگري مشهد
روستاي نغندر از توابع بخش طرقبه و در فاصله 10 كيلومتري آن واقع شده است . اين روستاي سرسبز و آباد با چشم اندازهاي طبيعي شگرف در دامنه هاي شمالي بينالود قرار گرفته است .
جاغرق
نگاهي به جاذبه هي گردشگري مشهد
روستايي ييلاقي جاغرق در 21 كيلومتري شمال غربي مشهد و در فاصله ي 7 كيلومتري جنوب غربي طرقبه واقع شده است . جاغرق داراي آب و هواي معتدل كوهستاني، باغ هاي ميوه و دره هاي سرسبز و پرآب مي باشد . اين ناحيه اقامتگاههاي موقت و رستوران هايي براي استراحت و تفريح گردشگران دارد.
طرقبه
طرقبه يكي ديگر از گردشگاهها بزرگ و طبيعي مشهد است كه از غرب به كوههاي بينالود و از شمال به كوه تخت رستم محدود مي شود . وجود چشمه سارها و درختان فراوان آن را به صورت نقطه اي بسيار خوش آب و هوا و تفريحي مشهد تبديل نموده است . اين منطقه ييلاقي داراي تابستانهايي با آب و هواي دلپذير و مطبوع است.
سد طرق

نگاهي به جاذبه هي گردشگري مشهد
اين سد در 14 كيلومتري جنوب شرقي مشهد بر روي رودخانه طرق و در نزديكي بند قديمي طرق قرار دارد. سد طرق از نوع بتوني دو قوسي متقارن است.
آندرخ
روستايي خوش آب و هوا از حومه تبادكان است كه در 32 كيلومتري شمال شرقي مشهد و در مسير كلات نادري واقع شده است . اين مكان يكي از تفرجگاهها و پايگاههاي ورزشي ، ويژه كوهنوردان و صخره نوردان اطراف مشهد است . دره اندروخ با ديواره هاي سنگي بلند احاطه شده و داراي غادي با دهان بزرگ است .
باغ وحش وكيل آباد

در جنوب غربي مشهد و هم جوار با پارك جنگلي وكيل آباد ، باغ وحش وكيل آباد ، تنها باغ وحش مشهد و استان خراسان رضوي قرار دارد . اين باغ وحش داراي حيوانات گوشتخوار ، علف خوار ، آبزي ، خزنده و پرندگان مختلف است.
موزه مردم شناسي و حمام مهدي قلي بيك
موزه مردم شناسي و حمام مهدي قلي‌بيك مشهد در كنار مقبره امير غياث‌الدين ملكشاه در ضلع غربي حرم مطهر واقع درخيابان اندرزگو، در مجموعه تاريخي حمام مهدي قلي‌بيك قرار دارد. اين حمام ،يكي از حمام‌هاي زيباي به جاي مانده از دوره صفوي است كه با قرار گرفتن در كنار مقبره امير ملكشاه (مسجد شاه) و آب‌انبار سرسنگ و راسته بازار سرشور، يك مجموعه تأسيسات شهري را تشكيل داده است.
نگاهي به جاذبه هي گردشگري مشهد
حمام مهدي قلي بيك، از قديمي‌ترين و با ارزش‌ترين حمام‌هاي شهر مشهد و از موقوفات آستان قدس رضوي است كه در مجاورت مقبره امير ملكشاه در محله قديمي سرسنگ، بين بازار سرشور و بازار بزرگ واقع شده و كوچه مجاور آن به كوچه «حمام‌شاه» مشهور است. نام اصلي آن «حمام مهدي قلي‌بيك» بوده، ولي به‌دليل مجاورتش با مقبره امير ملكشاه به «حمام‌شاه» شهرت يافته است كه پس از پيروزي انقلاب نيز به «حمام رضوي» تغيير نام پيدا كرد.
براساس وقف‌نامه اين حمام، تاريخ ساخت آن، سال 1027هـ.ق است و واقف آن مهدي قلي‌بيك، ميرآخور شاه‌عباس صفوي، از بازماندگان خانواده امير ارغون اويرات (از نخستين حكام ايران شرقي و خراسان در دوره مغول) بوده است. از اين بنا هيچ كتيبه‌اي برجاي نمانده است و از معمار و سازنده آن خبري در دست نيست.
واقف اين حمام، يك قنات نيز براي آن احداث كرده است، با اين شرط كه مازاد آب آن را به مسجد گوهرشاد دهند و اضافه بر آن را صرف امور خيريه كنند و اضافات آن را درنهايت، در زمين‌هاي خارج شهر جاري سازند. بناي اين حمام با گذشت زمان و همچنين دخالت‌هاي غيراصولي، مانند افزودن يك قسمت زنانه جديد به قسمت‌هاي قديمي آن در سال1350 دچار دگرگوني شد و چهره اصلي خود را از دست داد. بناي ياد شده از سال1369 به‌تدريج متروكه شد تا اينكه در سال1376 در فهرست بناهاي تاريخي كشور به ثبت رسيد.
بناي حمام مهدي قلي بيك(حمام‌شاه)، پيش از آغاز عمليات مرمتي، شامل بخش‌هاي ورودي، سربينه(رخت‌كن)، گرم‌خانه و سرويس‌ها بود. اما با شروع عمليات باستان‌شناسي و مرمت، فضاهاي جديدي چون هشتي ورودي، شاه‌نشين شمالي(حاكم‌نشين)، حوض هشت ضلعي سربينه، لايه‌هاي زيباي نقاشي (در قسمت سربينه)، كاشي‌هاي ازاره سربينه (از نوع زيررنگي)، هشتي يا ميان در، حوض كف هشتي، خزينه، حوضچه‌هاي تصفيه آب، استخر آب سرد و تنبوشه‌ها (لوله‌هاي سفالي آب‌رساني در معماري سنتي) پيدا شد و طي اين عمليات، مساحت حمام از حدود 400مترمربع قبلي به هزار و 875 مترمربع رسيد. محوطه ورودي حمام به‌وسيله يك پله، همراه با يك انحناي ملايم، به هشتي كوچكي وصل مي‌شود. با عبور از پنج پله با همان انحنا به سربينه يا رخت‌كن مي‌رسيم كه زيباترين بخش حمام است.
در وسط هشتي، حوض كوچكي به چشم مي‌خورد كه به احتمال زياد، مسير برگشت از گرم‌خانه به رخت‌كن بوده و افراد پس از بيرون آمدن از گرم‌خانه، پاي خود را آب مي كشيدند و سپس وارد سربينه مي‌شدند.
پس از هشتي وارد گرم‌خانه مي‌شويم. فضاي گرم‌خانه، مربع شكل و داراي چهار ستون در وسط است كه پوشش گنبدي‌شكل سقف، شامل نورگيرها بر روي اين ستون‌ها قرار دارد. در اطراف گرم‌خانه، غرفه‌ها و در قسمت غربي آن، خزينه حمام قرار دارد كه سطح همه آن‌ها كمي از كف گرم‌خانه بلندتر است. در كف خزينه، ديگ‌هاي مسي بزرگي براي گرم كردن آب ديده مي‌شود. در دو طرف خزينه دو اتاق وجود دارد كه يكي از آن‌ها مربوط به حوضچه‌هاي تصفيه آب بوده و طي عمليات بازسازي برداشته شده است.
بناي حمام مهدي قلي‌بيك كه با گذشت چهار قرن از ساخت اين گنجينه هنري، هنوز اصالت آن محفوظ مانده است، با گذشت زمان و نبود مراقبت و همچنين دخالت‌هاي غيراصولي، دچار آسيب‌هاي جدي شده بود كه در سال1378 توسط معاونت فني و عمراني موقوفات آستان قدس رضوي، زيرنظر كارشناسان سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري خراسان رضوي و با اعتبار سازمان عمران و توسعه حريم حرم امام رضا(ع) بازسازي شد و درنهايت در اختيار سازمان كتابخانه‌ها، موزه‌ها و مركز اسناد آستان قدس رضوي قرار گرفت و به موزه مردم‌شناسي تغيير كاربري داد. 

 

 

شادي سفر برگذاركننده تور هاي داخلي و خارجي مي باشد.

 

تور كيش / تور لبنان / تور بلاروس / تور مشهد/تور آنتاليا و............

 

جهت رزرو و اطلاعات بيشتر با ما تماس بگيريد .

 

تلفن:88993177

موضوع: ,
برچسب‌ها: ،

نويسنده :گروه شادي سفر
تاريخ: ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۱:۰۶:۵۵

قدمت شهر كاپادوكيا به زمان HITTIE  (بيش از 4000سال پيش) مي رسد و زماني از ايالت هاي امپراطوري روم بوده است.اين شهر پهناور در مركزكشور تركيه  ميان AKSARAY  در غرب،KAYSERI  در شرق و NIDGE در جنوب قرار دارد.كاپادوكياي امروزي با دره ها محاصره و با بناهاي سنگي فوق العاده زينت داده شده است.با هر سبك و يا سطح توقعي به اين شهر سفر كنيد،نااميد نمي شويد.جديدترين تورهاي تركيه به خصوص تورهاي كاپادوكيا را در بخش تورهاي مسافرتي هاي هاليدي ببينيدكه آژانس هاي مسافرتي، تورهاي لحظه آخري و آفرهاي ويژه خود را قرار مي دهند .

GOREME روستايي در قلب كاپادوكيا است كه بيشتر گردشگران و راهنمايان تور تركيه براي اقامت انتخاب مي كنند.

cappadocia

از تمام مناطق تركيه به راحتي مي توانيد به كاپادوكيا و GOREME سفر كنيد.پيشنهاد ما تور تركيبي تركيه است كه تور استانبول،تور كاپادوكيا و ساير مناطق ديدني و جاذبه هاي گردشگري تركيه راشامل مي شود.
يكي از جاذبه هاي گردشگري كاپادوكيا،عبور با بالون از فراز زمين هاي كشاورزي است كه به زيبايي شياربندي شده اند.يكي از بهترين مكان هاي دنيا براي پرواز با بالون،باغ هاي كاپادوكياست كه بين ساختارهاي سنگي FAIRY CHIMNEY و دره هايي است كه زمين هاي كشاورزي بي نظير درآن قراردارند.سپس,مانند اروپاييان قديم و صحرانشينان سكايي در دره ها اسب سواري و يا ميان روستاهاي كاپادوكيا پياده روي كنيد.

چگونگي پيدايش كاپادوكيا

cappadocia

هزاران سال پيش،چندين كوه آتشفشان باستاني:كوه ERCIYES، كوه HASAN و كوه MELENDIZ , فوران كردند به طوري كه لايه ضخيمي از مواد مذاب را تا مايل ها پراكندند.در طول قرن ها، باد و باران روي صخره ها اثر كردند و دره هاي منحني زيبايي را ساختند كه به طرز زيبايي تا قله كوه تراش خورده است.

جذابيت كاپادوكيا فقط به مناظر زيبا نيست.انسان ها هم آثار گرانبهايي را به وجود آوردند:انبارها،اصطبل ها و خانه هاي سنگي و حتي شهرهاي تماما زيرزميني سنگي.امروزه، بسياري از اين خانه ها هنوز مسكوني و انبارهاي سنگي آن مملو از ذخايرزمستاني است.

cappadocia

در زمان هاي بسيار قديم،مسيحياني در كاپادوكيا ساكن بودند كه هزاران كليسا و صومعه سنگي ساختند.بسياري از اين كليساها با نقاشي هاي روحانيون قرون وسطايي تزيين شده است كه هنوز بقاياي آنها روي ديوارها باقي مانده است.در قرن 21، اين كليساهاي باستاني يكي از برجسته ترين جاذبه هاي گردشگري كاپادوكيا شناخته شده است.

FAIRY CHIMNEY

cappadocia

در گذشته،مردم بومي مخروط هاي سنگي عجيبي كه كاپادوكيا را محاصره كرده است را KALES يا CASTLE مي ناميدند. امروزه، اين ساختار هاي جذاب را عموماPERIBACALARI ياFAIRY CHIMNEY مي نامند.FAIRY CHIMNEY ها اشكال و اندازه هاي متفاوتي دارند ولي بيشتر آنها بلند و كشيده هستند كه سنگي بزرگ در فراز آنها قرارگرفته است. اين سنگ سخت،از فرسايش سنگ هاي نرمتر پاييني جلوگيري مي كند.

مهمترين جاذبه هاي گردشگري كاپادكيا:

 • سايت موزه GOREME: كليساهاي سنگي با نقاشي هاي ديواري
 • سايت موزه ZELVE: شهر سنگي متروك با كليساها
 • شهر زيرزميني KAYMALKI: بزرگترين شهر زيرزميني
 • شهر زيرزميني DERINKUYU: عميق ترين شهر زير زميني
 • دره IHLARA: ترين دره ANATOLIA
 • UCHISAR: قلعه سنگي رومي
 • AVANOS: مركز سفال از زمان HITTIE ها
 • PASABAG:سازه هايFAIRY CHIMNEY قارچي شكل، دره راهبه ها
 • DEVRENT:سازه هاي FAIRY CHIMNEY كه شبيه حيوانات هستند، دره imagination
 • HACI BEKTAS : مركز فرقه BEKTASI اسلام
 • GULSEHIRاولين محل سكونت در كاپادوكيا
 • كليساهاي سنگي فراموش شده: كليساهاي بنا شده در دره ها
 • كاروانسراها: هتل هاي قرن 13 در مسير جاده ابريشم

 

 

 

شادي سفر برگذاركننده تور هاي خارجي و داخلي با بهترين كيفيت و قيمت ها مي باشد .

 

تور كيش / تور بلاروس / تور لبنان / تور مشهد / تور آنتاليا و...........

 

جهت رزرو و اطلاعات بيشتر با ما تماس بگيريد .

 

شماره تماس: 88993177

موضوع: ,
برچسب‌ها: ،

نويسنده :گروه شادي سفر
تاريخ: ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۳۲:۴۹

بيروت شهري بندري است كه بر روي دماغه‌اي كوچك و دركنار درياي مديترانه قرار گرفته و بزرگ‌ترين شهر و پايتخت كشور لبنان است. جمعيت اين شهر در سال ۲۰۰۷ ميلادي ۲.۱ ميليون نفر بود. شهر بيروت در ميانهٔ كرانه مديترانه‌اي لبنان و بر روي يك شبه جزيره جاي گرفته‌است. اين شهر كانون فرهنگي منطقه خود است و از ديدگاه رسانه‌اي، تئاتر، فعاليت‌هاي فرهنگي و زندگي شبانه در جهان عرب نام‌دار است.

 

بيروت را پاريس خاورميانه لقب داده اند؛ لقبي كه با سفر به آن متوجه مي شويد كه چندان هم اغراق آميز نيست؛مجسمه ها ، سنگ فرش هاي خيابان ، سبك متفاوت زندگي در كـنار يكديگر و تاريخي كه هزاران قصه از آن بيرون آمده، مي تواند كمي شباهت را توجيه كـند. به تمام اين ها هم جواري آب هاي مديترانه را هم اضافه كنيد.به هر حال اين شهر، پايتخـت لبنان است؛ كشوري كه هميشه عروس، بهار و يا بهشت شرق لقب گرفته است

 

بهــــار بيروت از بقيه فصل ها دوست داشتني تر است؛ روزهاي طولاني با آفتـــاب ملايـم و گلهاي رنگارنگ و شب هاي خنك با دريايي آرام. تابستان ها ميزان رطوبت و گرماي هـوا بالا ميرود و از پاييز بارندگي ها شروع ميشود.زمستان بيشترين ميزان سرما و بارندگي را دارد،اما از آخرين باري كه در بيروت برف آمده بيشتر از شـــــصت سال مي گــذرد.پـــــس خيال تان راحت باشد،در سردترين روزهاي سال هم به لباس هاي خيلي گرم احتياج نـدارد.

حمل و نقل

لـبنان يــك فـــرودگـــاه بين المللي بيشتر ندارد كه آن هم در جنوب بيروت واقع شده است. فرودگاه بين المللي :«رفيق حريري» تا مركز شهر حدود 10دقيقه فاصله دارد و براي اين مسير يا بايدميني بوس هاي سفيد رنگ راسوار شدو يا تاكسي گرفت.بر روي درهاي جلوي تاكسي هاي اصلي ،طرح لوگوي فرودگاه هست و تعدادي باجه تاكسي راني هم در اطراف ترميتال شماره يك وجود دارد كه البته ممكن است كرايه بيشتري طلب كنند،در كل كرايه تاكسي در بيروت خيلي گران نيست مگر اين كه تاكسي تلفني رزرو كرده باشيد به خاطر ترافيك سنگين خيابان هابه خصوص در مكز شهر ، اگر براي مدت محدودي به بيروت سفر كرده ايد ،پيشنهاد ميكنيم به فكر اجاره ماشين نباشيد به جز وقتي كه بخـــــواهيد در در اطراف شهر بچرخيد و يا از هتل تا ساحل را رانندگي كنيد كه درآن صورت هــــــم فراموش نكنيد بدون گواهينامه بين المللي به شما ماشين اجازه نمي دهند.

يكي از معمول ترين و به صرفه ترين گزينه حمل و نقل در بيروت تاكسي هاي اشتراكي چهار نفره هستند كه سرويس ناميده مي شوند.سرويس ها در مسيرهاي مشخصي رفت و آمد دارند و شبيه به تاكسي هاي خطي ايران كار مي كنند.با اين حال شايد بد نباشد خـيلي از مسيرها را پياده طي كنيد وبا سبك زندگي بيروتي ها و كوچه و خيابان هايش بيشــتر آشنا شويد.

يكي از جاهايي كه احتمالا تعريفش را از كساني كه بيروت سفر كرده اند شنيده ايد منطقه «حريصا»ست. اينجا بهترين محل براي توريست هاست؛منطقه اي كه بالاي ارتــــفـاعات لبنان واقع شده و كافه ها و رستوران هاي آن هيچ وقت خالي نيست براي بالا رفـــــتن از صــــخره هاي «حريصا» بد نيست كه تله كابين سواري را در لبنان تجربه كنيد و يكي از زيباترين چشم اندازهاي جهان را ببينيد .

خياباني براي همه فصول

اگراهل گالري گردي و بازديد از موزه ها باشيد موزه ملي بيروت كه در جنوب خــيابـان «اشرفيه»پاتوقي دوست داشتني ساخته است اگر تصميم داريد هرشـــــب و روزي كه در لبنان هستيد خوش بگذرانيد و دسترسي خوبي هم به ديگر جاهاي ديدني شهر داشته باشيد خيابان «اشرفيه» باوجودقيمت هاي بالاي هتل هايش يكي ازبهترين انتخاب ها براي اقامت كردن است.

شگفتي هاي طبيعت

اگر ديدن شگفتي هاي طبيعت براي شما جذاب باشد بيروت حداقل دو تا ازمـعروف هـاي آن را دارد يكي صخره هاي«روشه» در غرب شهر كه مي توان گفت نماد بيروت به حـــساب مي آيد.و به آن ها «عشاق» نيزمي گويند؛يكي هم غار «جعيتا»كه درهجده كيلومتري شمال شهر واقع شده ، ولي براي رفتن به آن جا علاوه بر تورهاي روزانه اي كه برگزار مي شود امكان كرايه تاكسي و يا اتوبوس هم وجود دارد غار «جعيتا» در ميان كوه هاي زيبا قـــرار گرفته و دو طبقه است ؛غار بالا و غار پايين كه براي رفتن به غار بالا بايد سوار تله كابيني شد كه از ميان جنگلي زيبا مي گذرد

 

شهر شيك پوشان

بيروت امروزي مملو از فروشگاه هاي برندهاي معروفي است كه قيمت هايشان هم به خاطر اسم و رسمشان بالاست. به همين خاطر براي خريد لباس بيروت شهر شيك پوشان اســــت. با اين كه در بازارهاي محلي و سنتي مي توان لباس هاي ارزان قيمت هم پيدا كرد ولي كم تر مسافري پيدا مي شود كه يك بار سراغ فروشگاه هاي خيابان «حمرا» ويا مركزخريد СΑΒ نرفته باشد.براي ديدن بازارهاي قديمي بيـــــروت بدنيست سري به خيابان هـــــــاي «وردون» و «مارالياس» بزنيد.عطر، ادويه، پارچه و شال از سوغاتي هاي سنتي بيروت است

يكي از خوشمزه ترين شهرهاي دنيا

بيروت را مي توانيكي از خوشمزه ترين شهرهاي دنيا ناميد؛از لبنيات،ميوه و سبزيجات تازه آن كه بگذريم،غذاهاي اصلي مثل كباب ها و پيش غذاهاي لبناني از خوش طعم ترين غذاهاي خواهــد بود كه تا به حال خورده ايد با اين كه بيشتر رستوران هاي فست فود زنجيره اي دنيا زنجــــيره اي دنيا در بيروت هم شعبه دارند،شباهت ذائقه ي لبناني ها به غذا هاي ايراني و همين طور فراوانــي غذاي حلال باعث شده كم تر مسافر ايراني در اين شهر سراغ فست فود هاي زنجيره اي را بگيرد. پيشنهادمي كنيم بيشترمراقب سلامتي تان باشيد،غذاهاي لبناني آنقدرجذاب هستند كه درخوردن شان زياده روي كنيد؛بهتر است آب زياد بنوشيد،پياده روي كنيد و ميوه و سبزيجات را فراموش نكـنيد؛ اگر با اضافه وزن به خانه برگرديدهيچ مشكلي پيش نمي آيد،اما بهتراست كه خاطره تان ازعروس خاورميانه را با بيماري خراب نكنيد

پول

واحد رسمي پول لبنان لير لبناني است و به دليل نظام پولي اين كشور تبديل پولهاي خارجي به لير به سهولت امكان‌پذير است. همچنين با استفاده تسهيلات بانكي اين كشور مي‌توان از كارتهاي هوشمند اعتباري نيز استفاده نمود.

موضوع: ,
برچسب‌ها: ،

نويسنده :گروه شادي سفر
تاريخ: ۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۴۶:۱۰

جاذبه هاي كوش آداسي

كوش آداسي از شمال با سلجوق و پاموجاك و از جنوب با شبه جزيره ديلك همسايه ‌است. اين شهر در كانون مراكز مهم گردشگري از جمله ازمير، افس، مريم آنا، مليت، ديديم پاموك، كاله، مارماريس و بودروم قرار گرفته است. كوش‌آداسي با ديدني‌هاي تاريخي، سواحل زيبا و جنگل‌هاي كاج كناره‌ي دريا، براي گردشگران و خود ترك‌ها هم شهري ييلاقي و تفريحي به حساب مي‌آيد. كوش‌آداسي به دليل سواحل شني و صخره‌ايش معروف مي باشد كه يكي از پرطرفدارترين سواحل براي انواع ورزش‌هاي آبي مثل شنا، غواصي و اسكي روي آب  است. وجود قايق‌هاي تفريحي مدرن كه تورهاي آبي را برگزار مي‌كنند زيبايي خاصي به اين بندر بخشيده‌اند. بندر كوش آداسي يكي از بنادر مهم منطقه مي‌باشد. از جاذبه هاي ديدني و گردشگري اين منطقه مي توان به گزيده اي از آنها اشاره كرد.

ازمير

ازمير سومين شهر بزرگ تركيه پس از استانبول و آنكارا است كه تا كوش آداسي حدودا يك ساعت و ربع فاصله دارد. اين شهر داراي بزرگترين مراكز خريد، بهترين رستورانها و مراكز تفريحي است. كافه هاي كنار ساحل ازمير شبهاي شنبه و يكشنبه بسيار شاد و شلوغ هستند. از مكانهاي ديدني شهر ازمير مي توان به ميدان ساعت و جاذبه اي به نام آسانسور با ديد بي نظير دريا از ارتفاع نام برد. بسياري ازمير را به قصد خريد انتخاب مي كنند به ويژه خريد پوشاك و البته با پارچه هاي ترك كه يكي از بهترين دوخت ها را در دنيا دارند. از اين رو بايد گفت ازمير گزينه خوبي براي خريد است. البته موزه باستان شناسي اين شهر مي تواند علاقمندان بسياري را به بناهاي تاريخي جذب كند.

 

پارك هاي آبي

كوش آداسي داراي سه پارك آبي بزرگ مي باشد. پارك آدالند در 4 كيلومتري و آكوا فانتزي در 6 كيلومتري كوش آداسي قرار دارند و لانگ بيچ آكواريزورت در 5 كيلومتري جنوب كوش آداسي واقع شده است كه از دوتاي ديگر كمي كوچكتر مي‌باشد. پاركهاي آبي آكوافانتزي و لانگ بيچ در واقع هتل هايي هستند كه پارك آبي هم دارند اما آدالند فقط پارك آبي است. رفتن به پارك هاي آبي در سفر به كوش آداسي از واجبات است و حتما بايد رفت و از دستش نداد. براي رفتن به پارك هاي آبي اتوبوس هاي خطي رايگان وجود دارد. لازم به ذكر است كه در آدالند، نمايش دلفين ها هم وجود دارد. اين پارك هاي آبي زيبا از ساعت 9 صبح تا 6 بعداز ظهر براي گردشگران باز مي باشد.

 

پاموك كاله

پاموك كاله در زبان تركي به معني قصر پنبه اي است. اين منطقه چشم اندازي زيبا و غيرواقعي در غرب تركيه به وجود آورده است كه به خاطر شيب هاي پله اي سفيد همچون برف معروف شده است. اين پله ها از تراورتن  ناشي از رسوب آب بوجود آمده است. در اين منطقه 17 چشمه آب گرم با دماي بسيار بالا قرار گرفته كه حتي تصور شنا كردن در آن نيز غير ممكن است آبي كه از صخره هاي پاموكاله به پايين سرازير مي شود، دمايي در حدود 35 درجه سانتگيراد دارد و همين موضوع سبب شده تا كل منطقه در اثر رسوب املاح موجود در آب حالتي شبيه پنبه پيدا كند و جريان آب، حوضچه هاي فوق العاده اي را در اطراف پاموك كاله به وجود آورده است. در برخي سنت هاي باستاني گفته شده است كه آب دورن اين حوضچه هاي آهكي براي درمان بسياري از بيماري هاي مزمن سودمند است. چنين گفته هاي قديمي در مورد اين آب ها، خود از عوامل جذب گردشگران و مردم به اين محل محسوب مي شود. مي توان از طريق جاده زميني به پاموك كاله كه در 18 كيلومتري دنيزلي قرار دارد، رسيد. اين چشمه هاي آب گرم در نزديكي بودروم و كوش آداسي واقع است. مكاني مشابه اين منطقه در ايران با نام باداب سورت وجود دارد با اين تفاوت كه در باداب سورت ايوانهاي مطبق به رنگ نارنجي و قرمز هستند.

 

غواصي

هرساله غواصان بسياري از سراسر دنيا به تركيه مي آيند تا در نقاط بكر و كشف نشده درياي مديترانه به غواصي كردن بپردازند. در كوش آداسي سه ايستگاه در خليج آن براي اين كار وجود دارد كه معروفترين آنها Aqua Adabanko است. غواصي يكي از تفريحات هيجان انگيز در كوش آداسي مي باشد، مي توانيد با پوشيدن لباس غواصي به اعماق درياي مديترانه رفته و زيبايي هاي كف دريا و موجودات دريايي را تماشا كنيد. در كوش آداسي بسته به ميزان مهارت، علاقه مندان را در اين كار راهنمايي مي كنند. از جمله اين غواصي ها ميتواند نمايشي، براي كساني كه تا به حال غواصي نكرده اند و غواصي با قايق براي غواصان مجرب باشد كه به سمت صخره هاي زير آب و كشتي هاي غرق شده مي روند.

 

جزيره كبوتر

جزيره كبوتر سمبل شهر كوش آداسي مي‌باشد. در واقع معناي نام كوش آداسي نيز همين جزيره پرنده است. منظره زيباي اين جزيره در زمان غروب آفتاب هر بيننده اي را به خود جذب مي كند. در زمان مهاجرت فصلي پرندگان، جزيره كبوتر در كوش آداسي پر از پرنده هاي زيبا مي شود. در زمان هاي قديم نام اين جزيره كوش آداسي يا جزيره پرندگان بوده است اما در زمان امپراطوري عثماني اين نام را به شهر دادند و براي اين جزيره نام جزيره كبوتر ها را انتخاب كردند. در دوره عثماني اين جزيره به دليل موقعيت استراتژيك خود براي اهداف نظامي مورد استفاده قرار مي گرفته است به همين دليل داخل اين جزيره يك قلعه ساخته شده است. همچنين بازديد از موزه داخل قصر بزرگ جزيره خالي از لطف نيست.

 

شهر افسوس و خانه مريم

افه‌سوس شهري است چندين‌ هزارساله از امپراطوري رُم شرقي كه بين ازمير و كوش‌آداسي در كناره رود مندرس كوچك و سواحل درياي اژه قرار گرفته است. تاريخچه افسوس به 5000 سال قبل از ميلاد و مركز زيارتي سيبل اول، آرتميس و سپس مريم مقدس مي باشد. قبل از رسيدن به افسوس، خانه‌اي قديمي وجود دارد كه حضرت مريم ده سال آخر عمرشان را اين‌جا گذرانده‌اند و امروز تبديل به زيارتگاه شده است. كوه‌هاي شمال افسوس، جايي است كه مي‌گويند اصحاب‌كهف در دامنه‌ي كوه در غاري نزديك به دويست سال خوابيده بوده‌اند. در آثارباستاني باقي مانده اين شهر، بناي قديمي كتابخانه اي  ديده مي شود كه تقريبا در حدود سال ۱۲۵ ميلادي بوسيله ژوليوس آكويلا سلسوس براي يادبود و خاطره پدرش ساخته شده است. روزانه هزاران گردشگر از طريق شهر سلجوق به اين مكان مي آيند.

 بازار هاي روز

در كوش آداسي چندين بازار محلي وجود دارد كه روزهاي سه شنبه و جمعه، بازار تره بار و چهارشنبه ها بازار لباس و پوشاك برقرار است. در سه شنبه بازار مي توانيد ماهي تازه و سبزيجات و ميوه هاي فصلي تهيه كنيد. در چهارشنبه بازار بيشتر مي‌توان پوشاكي با توليد محلي با كيفيت و ارزان خريداري كرد. اين بازار نزديك ايستگاه ميني بوس در مركز شهر است. همچنين مي توانيد توليدات تقلبي از برندهاي اصلي و گران را در اينجا پيدا كنيد. لوازم خانگي، لوازم آرايشي و كفش هم در اين بازار يافت مي شود. به جز اين بازارها مراكز خريد ديگري از جمله مركز خريد آتلتس، مركز خريد كوش، مركز خريد باروك و... هستند كه مي توان در آن اجناس مارك و با قيمت هاي مناسب پيدا كرد.

موضوع: ,
برچسب‌ها: ،

نويسنده :گروه شادي سفر
تاريخ: ۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۳۸:۰۷

مناظر طبيعي بسياري در سراسر جهان وجود دارند كه جهانيان محو و خيره به آن ها مانده اند و در آروزي اين هستند كه آن ها ر ا از نزديك ببينند و لمس كنند. بشيريت حيرت زده ي شاهكار هايي است كه خودش هيچ سهمي در به وجود آمدن و آفرينش آن ها نداشته و همه و همه ي آنها به قلم باد و آب و به دستان هنرمند خداوند به وجود آمده و خالق اين آثار هيچ يك از اشرف مخلوقاتش را از اين زيبايي ها بي نصيب نگذاشته است. 

در هر شهر و روستايي شاهكار هاي زيبايي وجود دارد كه برخي از آن ها گويي نمادي براي زادگاه و ديار خود شده اند و با آوردن نام آن ها كشور و يا شهر خاصي به ياد مي آيد. برخي از اين شگفتي ها به دست انسان متولد شده اند مثل برج ايفل پارس، برج پيزا ايتاليا و يا حتي ميدان آزادي در تهران. اما گاهي هم اين نماد، طبيعي است و انسان نقشي در شكل گيري اش ندارد...

تا به حال كارناوال منظر و شاهكار هاي طبيعي بسياري را به شما معرفي كرده است: 

اين بار يكي از اين زيبايي هاي طبيعي را در شهري جستجو مي كنيم كه فراز و نشيب بسياري را پشت سر گذاشته است. راهي بيروت هستيم؛ شهري كه پس از سال ها جنگ دوباره آغوش گرم خود را به سوي گردشگران باز كرده است. در ميان زيبايي هاي اين شهر صخره هايي به نام روشه مي درخشند كه سالانه گردشگران بسياري تنها براي ديدن آنها به اين شهر مي روند.

 اين صخره ها به صورت طبيعي شكل گرفته اند و به نمادي براي بيروت تبديل شده اند.

- شايد يكي از زيباترين غروب هاي خورشيد را بتوانيد در محل اين صخره ها تماشا كنيد. 

- در اطراف صخره هاي روش و در سواحل و خيابان هاي اطرافش، كافه ها و رستوران هايي وجود دارد كه مي توانيد در آن ها يك وعده ي غذايي لبناني لذيذ را با چشم اندازي منحصر به فرد تجربه كنيد.

بيروت يكي از شهرهايي است كه در سالهاي اخير در گير جنگ هاي داخلي بوده و تا حدود بسياري به ويرانه تبديل شده بود. اما امروز باز دوباره خود را ساخته و به عنوان يكي از قطب هاي گردشگري در جهان مي درخشد و به جهت اين كه زيبايي هاي بسياري در خود گنجانده لقب پاريس كوچك را از آن خود كرده است.

در غرب اين شهر، دو صخره در اندازه هاي مختلف وجود دارند كه روشه (Raouche Rocks) نام دارند؛ صخره هايي كه به آن ها كبوتر و به جهت اتفاق تاريخي كه در آن رخ داده، صخره عشاق و صخره مرگ هم مي گويند. به جرات مي توان گفت كه اين صخره ها با ارتفاع ۶۰ متر، معروفترين جاذبه بيروت و تا حدودي نماد پايتخت كشور لبنان به حساب مي آيند. اين صخره ها در دوران ماقبل تاريخ و توسط فعاليت هاي زميني به وجود آمده اند و هميشه همانند محافظاني در اطراف بيروت ايستاده اند. اين دو صخره ي آهكي كوچك و بزرگ در درياي مديترانه قرار گرفته اند و صخره بزرگ تر به ساحل نزديك تر است. 

در رابطه با تاريخچه ي اين صخره ها خوب است بدانيد كه در اين قسمت باستان شناسان، مداركي تاريخي و باستاني كشف كرده اند كه به قلمرو هاي لبناني هاي محلي در زمان گذشته باز مي گردد.

برخي از باستان شناسان معتقدند كه ريشه ي اين كلمه از راش (rosh) در زبان آرامي (aramic) و يا رأس در زبان عربي كه هر دو به معنا ي سر هستند، آمده است. در اين حين عده اي كاملا اطمينان دارند كه اسم اين صخره ها به كلمه اي فرانسوي roche به معناي سنگ مرتبط مي شود.

 در حدود ۴۰ سال پيش، در سال ۱۹۷۷، در اثر مرگ خواننده‌اي مصري به نام عبدالحليم حافظ، يكي از پر آوازه ترين خواننده هاي عرب، سه تن از طرفداران و دوستداران صداي او از بالاي صخره هاي روشه خود را به درياي مديترانه انداختند و فوت كردند. در تمامي سال هاي گذشته حدود هشتصد و پنجاه نفر با نيت‌ و انگيزه‌ هاي مختلف از بالاي صخره ها خود را به دامن مرگ سپرده‌اند و به همين جهت دوراني به آن صخره مرگ مي گفتند، اما در سال هاي اخير اين نام به صخره ي عشق تبديل شد، به جهت اين كه برخي از خودكشي ها دليل عشق و عاشقي بر خود گرفته و عده اي براي جلب توجه عشقشان، خود را از بالاي صخره هاي به كام مرگ مي سپارند.

 

موضوع: ,
برچسب‌ها: ،

نويسنده :گروه شادي سفر
تاريخ: ۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۳۰:۰۶

جونيه شهري در كشور لبنان است كه در ساحل درياي مديترانه و ۱۵ كيلومتري شمال بيروت قرار دارد و از توريستي ترين شهرهاي اين كشور مي باشد. شهر جونيهبه سواحل زيباي مديترانه مشرف است و تقريبا در منتهي اليه قسمت شرقي بيروت واقع شده است. اين منطقه از هتل ها و امكانات مناسب توريستي برخوردار است. ساحل اين منطقه يكي از بهترين جاذبه هاي گردشگري بيروت و ديدنيهاي لبنان ميباشد.

عده ايي معتقدند كلمه جونيه ريشه در زبان يوناني داشته و به معناي مثلث مي باشد جونيه بخاطر جاذبه هاي گردشگري خود شهرت دارد جمعيت شهر جونيه در لبنان حدود ۱۸۰۰۰ نفر مي باشد واكثريت آن را مسيحيان تشكيل مي دهند. شهر جونيه به خاطر جاذبه هاي گردشگري چون: حريصا، غار جعيتا، تله كابين و كازينوي لبنان شهرت دارد. حريصا يكي از مكانهاي مهم زيارتي در لبنان است كه در فاصله ۲۰ كيلومتري شمال بيروت و در شرق شهر جونيه قرار دارد و مجتمعي از كليساهاي چهارگانه هست كه بر بالاي كوههايي قرار دارد كه ۶۵۰ متر از سطح دريا ارتفاع دارد.

براي رسيدن به منطقه دو راه وجود دارد: يكي از طريق تله كابين جونيه – حريصا كه فاصله ۱۵۷۰ متري را در عرض ۹ دقيقه طي مي‌كند و از فراز جنگل‌هاي كوهستاني و ساختمانهاي سر به فلك كشيده عبور مي‌كند و ديگر از طريق جاده كوهستاني.

 

موضوع: ,
برچسب‌ها: ،

نويسنده :گروه شادي سفر
تاريخ: ۱۹ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۲۸:۱۰

گردش كوهستاني-اسكي در  تور بلغارستان

حدود 30 درصد از بلغارستان كوهستاني است. كوه اين كشور فوق العاده در آرامش و تسكين روح  با ارائه گزينه هاي متنوع ورزش و سرگرمي براي مسافران، از شرايط فوق العاده براي گردشگري در دو فصل زمستان و تابستان برخوردار است.

فصل زمستان و اسكي در مناطق مرتفع و استراحتگاه كوهستاني حدود 130 روز در سال است، اين در حالي است كه در فصل تابستان بهترين زمان براي گردش در جنگل هاي صد ساله بلغارستان در دامنه كوه ها است. در اين منطقه هتل ها متعدد و مراكز تفريحي اقامتي براي طيف گسترده اي از سليقه ها فراهم است.

كوه Rila و PIRIN مناطق كوهستاني هستند با قله هاي بلند و دره هاي عميق فرصت منحصر به فرد براي تركيب پياده روي، اسكي و گردشگري آبگرم نيز در Panichishte و در ساپاروا بانيا ارائه شده است. مراكز اسكي Malyovitsa، Semkovo و Govedartsi نيز بين  گردشگران بسيار محبوب هستند. بلغارستان در طول چند سال گذشته ميزبان تعدادي از مسابقات جام جهاني در هر دو رشته اسكي آلپاين و بياتلون بوده است

گردشگري دريايي

ساحل درياي سياه بلغارستان مكان فوق العاده اي براي تعطيلات تابستان است. خط ساحلي اين منطقه 378 كيلومتر طول بسيار گسترده است. ساحل و دريا شرايط بسيار خوبي براي ورزش هاي مختلف آبي مانند موج سواري، اسكي روي آب، غواصي، اكتشاف در زير آب، و ماهيگيري (از جمله ماهيگيري زير آب) را فراهم آورده. شوري آب و جزر و مد در درياي سياه بسيار ناچيز است . در طول تابستان، به طور متوسط درجه حرارت آب 22 تا 24 درجه С، و در مناطق كم عمق گرم آب گرم تر و با 26 ° С براي شنا بسيار لذت بخش است. علاوه بر اين، استراحتگاه درياي سياه مكان مناسبي براي پياده روي، دوچرخه سواري و اسب سواري، و همچنين اكوتوريسم، شكار عكس، و گشت و گذار به در جاذبه هاي طبيعي، فرهنگي و معماري مي باشد.

در بخش شمالي درياي سياه، سه زمين گلف، ويلاهاي لوكس و ديد مناظر نفس گير وجود دارد. همچنين هتل هاي 4 و 5 ستاره كه در تمام طول سال، ميزبان كنوانسيون ها، كنگره ها، انجام انواع رويدادهاي خاص و تبليغات هستند. در فصل هايي از سال تعداد گردشگران هر كشوري زياد يا كم مي شود كه اصطلاحا Hi Season يا Low Season گفته ميشود كه با توجه به آب و هوا، رويداد هاي فصلي مانند جشنواره Kavarna راك، سواحل وارنا، آپولوني، روح بورگاس، جشنواره فرهنگ عامه بين المللي در بورگاس، تظاهرات از رقص آتش و...  گردشگران را ملزم به سفر به اين كشور با تور بلغارستان مي كند.

گردشگري روستايي

گردشگري روستايي بهترين راه براي رسيدن به سنت هاي بلغارستان است. از طريق اقامت در يك خانه روستايي، گردشگران مي توانند به درك شيوه زندگي بلغاري سنتي و فرهنگ كشور دست يابند. مهمان نوازي بلغارها، غذاهاي محلي منحصر به فرد، آداب و صنايع دستي، ذخاير معماري شهرك ها و محيط هاي زيبا گردشگري در بلغارستان را رونق بخشيده است.

گردشگري سلامت در بلغارستان 

در بلغارستان قدرت شفا با استفاده از چشمه هاي آب گرم معدني به خصوص چشمه "چشمه مقدس تراكيه" از شهرت جهاني برخوردار بوده. علم استحمام درماني در غرب اروپا و مديترانه و استفاده از انواع گياهان براي درمان بسياري از بيماري ها مفيد و حائز اهميت است.

موضوع: ,
برچسب‌ها: ،

نويسنده :گروه شادي سفر
تاريخ: ۱۹ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۱۹:۰۹

برخي از جاذبه هاي تور بلغارستان:

كليساي وارنا : يكي از مهم ترين نمادهاي شهر وارناست كه در قرن نوزدهم ميلادي ساخته شده است. نقاشي هاي ديواري مجلل ، سرير سقف و شيشه هاي منقوش از ديدني هاي اين كليسا هستند. مناظر زيبايي از شهر را مي توان از بالاي برج ناقوس اين كليسا تماشا كرد. براي بالارفتن از برج ناقوس كليسا مي بايست از ۱۳۳ پله ي مارپيچي بگذريد. 

باغ دريايي وارنا :  از قديمي ترين و بزرگ ترين پارك هاي اين شهر است كه داراي يك آبزي داني بزرگ ، دلفيناريومي زيبا، رصدخانه‌ي نيكولاس كوپرنيك، موزه‌ي تاريخ طبيعي و باغ‌وحشي جذاب و ديدني است.

دلفيناريوم : تنها پارك دلفيني شبه‌جزيره‌ي بالكان است كه در اين پارك دلفين‌ها به مدت چهل دقيقه به اجراي نمايش و آب‌بازي مي‌پردازند.

موزه ي باستان شناسي : ساختمان اين موزه داراي طراحي بسيارزيبايي است و بيش از پنجاه و پنج اثر زيباي هنري و تاريخي از دوران پالئولتيك تا اواخر قرون وسطي وجود دارد.

موزه ي دريانوردي : اين موزه كه در سال ۱۹۲۳ ميلادي بنيان گذاري شده است داراي دوازده تالار است كه در اين تالارها تاريخ دريانوردي از دوران باستان تا به امروز به نمايش درآمده است.

حمام هاي رومي : حمام هاي رومي وارنا ، اودسوس خوانده مي شوند و تاريخ ساخت آن ها به دوران امپراتوري روم برمي گردد. اين حمام ها نشاندهنده ي وجود ثروت و قدرت در وارنا در زمان هاي گذشته بوده است. اين ساختمان‌ها داراي گنبدي به بلندي بيست متر مي‌باشند و مساحت كل بنا هفت‌صد مترمربع است. 

 سواحل طلايي وارنا :  سواحلي بسيار زيبا در شمال وارنا قرار دارد كه ماسه ها آن طلايي رنگ است . پوشش گياهي سبز اين منطقه نيز بر زيبايي درخشش ماسه هاي آن بسيار افزوده اند.در اين سواحل زيبا، هتل‌هاي شيك و مجلل و رستوران‌ها و كافه‌هاي متعددي وجود دارند كه امكانات اقامتي بسيار مناسبي را براي گردشگران فراهم آورده‌اند.

گلدن سنتر : گلدن سنتز نام اقامتگاه و استراحت گاهي بسيار مجلل و شيك و مفرح در وارناست كه داراي امكانات ورزشي و تفريحي و سرگرمي و بازي‌هاي جذابي براي خانواده‌ها و كودكان است.

 آب و هواي وارنا : هواي شهر وارنا پس از نيمه‌هاي شهريور رو به سردي مي‌گذارد و فصل پاييز و زمستان در وارنا بلغارستان بسيار سرد است. هواي تابستان در وارنا بسيار عالي و معتدل و مناسب براي گردشگري است.

 


موضوع: ,
برچسب‌ها: ،

نويسنده :گروه شادي سفر
تاريخ: ۱۷ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۳۳:۳۱

مسكو پايتخت روسيه ، در رودخانه ماسكو در شعبه فدرال مركزي واقع است مسكو پر جمعيت ترين شهر روسيه و اروپا است . اين شهر بزرگترين شهر روسيه و شمالي ترين شهر در جهان است در عين حال مسكو از يك آب و هواي قاره اي مرطوب برخوردار است .

جاذبه هاي گردشگري moscowجاذبه هاي گردشگري moscow

و معماري آن ، احياي شده در سطح جهان است مسكو داراي يكي از معماري هاي تجديد يافته در سطح جهان است . برخي از سازه هاي برجسته آن شامل ۷ خواهران است كه در طول دوره استالين احداث شد . اين ابنيه شامل ۷ آسمانخراش عظيم است كه سراسر شهر را در حدود يك فاصله برابر از كرمابين در بر گرفته اسشت كه در مابين مقر كليساي كاتدرال گشت باسيل است در عين حال ، عمارتهاي پيازي با شكوه آن ، كليساي جامع مسيحيان اين شهر بحث عنوان ساويور با سقف هاي داراي پوشش طلايي ، موزه پوتكين هنر هاي زيبا و ميراث فرهنگي از جمله مكان هاي مهم و بزرگ از لحاظ سبك و معماري ساخت است .

در طول پياده روي از اكثر موزه هاي ذكر شده در روسيه گالري ترتياكرف يك گردشگر را به سوي آثار نقاشي هاي باستاني روسيه و نقاشي هاي قبل از انقلاب كبير روسيه و تركيبي از آثار هنرمندان معروف معاصر روسيه سوق مي دهد . از اينجا مي توانيد هر كسي به موزه هنرهاي زيبا پوتسكين داشته باشيد كه مجسمه هاي قديمي و حال حاضر در كنار آثاري از تمام نقاشان معروف هر عصر مثل آثار پابلوپيكاسو و كلاود مونت را مشاهده خواهيد كرد . موزه تاريخي ملي روسيه نيز بازديد هاي زيادي از سوي توريست ها به دنبال دارد. در اينجا وارد خط تاريخچه روسيه مي شويد .

جاذبه هاي گردشگري moscowجاذبه هاي گردشگري moscow

براي كنسرت هاي رقص باله ، راك و پاپ و ديگر اجراهاي موسيقيايي كنسرت ايالتي روسيه و جاذبه موسيقي بين المللي مسكو ، مكان هاي اجرا به شمار مي رود . اگر تمام مواد فوق آتش شما را براي فرهنگ روسي خاموش نكرده است يك بازديد از سيرك هاي مسكو و سيرك مسكو در شهر اس و تنوس دارد كمك شاياني به شما مي كند . مسكو و سنت پترزبورگ ، تاثير گذارترين شهرهاي روسيه هستند . تعداد زيادي هر ساله ، ميليون ها گردشگر را جذب اين مناطق مي كند . يك بازديد از پارك مركزي فرهنگ و آسايش ، نشانه اي براي اكثر اعضاغي خانواده است . اين پارك حاوي جاذبه هاي گردشگري كودكان ، زمين هاي تنيس و ديگر اماكن ورزشي است . در عين حال شما مي توانيد از باغ شكوچني ، قديمي ترين پارك در مسكو يا پارك اين مايلوسكي يكي از بزرگترين پارك هاي شهري در جهان ديدن كنيد .

اگر بخواهيد اطلاعاتي درباره نقشه روسيه داشته باشيد . باغ آكادمي علوم را براي ملاقات انتخاب كنيد .

بيش از ۲۰ هزار نمايشگاه زنده مختلف از گونه هاي گياهي بخش هاي مساحت جهان   مجهز به آزمايشگاه براي انجام تحقيقات علمي وجود دارد .

براي يك گردشگر برخي در مسكو يكي از برجسته ترين فعاليت ها به شمار مي رود . مربيان با تجربه براي كمك به شما در تسلط به ساده ترين تكنيك ها براثي حركت روي برف در دسترس   هستند .

شايان ذكر است كه اين ورزش تنها در طول فصل زمستان   امكان پذير است كه در ماههاي دسامبر و فوريه است . يك ملاقات از مركز آموزشهاي يوي گاگارين براي منجمان ، ستاره شناسان و   خلبانان نظامي ، تجربه اي بسيار جالب براي شما فراهم خواهد كرد . يك نيروي جاذبه بزرگ را تجربه كنيد وقتي كه ورود به جو زمين را شبيه سازي مي كنيد و قادريد .تيروهايي را شناسايي كنيد كه در طول پرتاب موشك به فضا و پرواز در مدار ر ا تجربه خواهيد كرد . مسكو ارائه دهنده خدمات پياپي سقوط آزاد حاصل از پريدن در نقطه آزاد در ايام تعطيلات است .

از تجربه برخورداري از كنترل چتر نجات براي ۴ تا ۵ دقيقه تا رسيدن به زمين لذت ببريد .

موضوع: ,
برچسب‌ها: روسيه،

[ ۱ ][ ۲ ]