در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار
زودپز تفال
مرکز فروش توتون
خرید پیپ
تشك طبى
تورهاي مسافرتي
درباره من
شادي سفر ارائه كننده تور هاي مسافرتي خارجي و داخلي شماره تماس:88993177-021
موضوعات
موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
عضویت در سایت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی:
ورود اعضا
    نام کاربری:
    پسورد:
عضویت در خبرنامه
    عضویت لغو عضویت
نويسنده :گروه شادي سفر
تاريخ: ۲۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۲۷:۱۸

سفري به ياد ماندني در دل تاريخ و هنر آميخته در دنياي مدرن امروزي با تور پاريس و فرانسه
پاريس، پايتخت افسانه و مشهور كشور فرانسه كه به دليل جاذبه ها و زيبايي هاي منحصر به فرد خود يكي از پر بازديد ترين پايتخت هاي دنيا به شمار مي آيد.
موزه لوور، بزرگترين موزه دنيا
حتي اگر هم نتوانيم لوور را بزرگترين موزه دنيا بناميم، اما مي توان آن را محوري در امتداد تاريخ بشريت ناميد. آثار متنوع و بي نظير موجود در اين موزه از تمدن ها و فرهنگ هاي سراسر دنيا، از عصر پيش از تاريخ تا امروز، كلكسيوني منحصر به فرد از عجايب را براي شگفت زده كردن هر گردشگري، در خود دارد.

ويزاي شينگن

موزه لوور اولين انتخاب در برنامه تور هر گردشگري است كه چه به صورت انفرادي و چه به صورت گروهي با تور فرانسه سفر مي كنند

كليساي نوتردام، جواهر معماري گوتيگكليساي نورتدام بايد شهرت خود را مديون نويسنده مشهور فرانسوي، ويكتورهوگو، بداند. او كه با نوشتن داستان بي نظير و پر احساس گوژپشت نتردام، به زيبايي هر چه تمام تر توانست، خواننده را همراه خود به ميان كوچه هاي پاريس و همچنين كليساي نوتردام، ببرد.اين اَبُر معماري قرون وسطايي، جايگاهي ثابت در ليست برنامه گردشگران فرانسه قرار دارد.

برج ايفيل، مكاني كه هركس آرزو دارد يك بار هم كه شده آن را از نزديك ببيند
به راستي پاريس بدون برج ايفيل چه مي شد؟


شايد كمي اغراق آميز باشد اما برج ايفيل با اينكه بعد از موزه لوور، ارگ پيروزي و حتي كليساي نوتردام، ساخته شد، اما به سرعت جايگاه خود را در صدر جاذبه هاي پاريس پيدا كرد، به طوري كه امروزه با بالا رفتن از اين برج منظره اي منحصر به فرد از كل پاريس و حتي اين سه بنا، با زاويه اي متفاوت و هيجان انگيز به گردشگران هديه مي دهد. محال است كه با تور پاريس به اين شهر سفر كنيد و از تماشاي اين برج منحصر به فرد شگفت زده نشويد . شايد در ابتدا بسيار ساده به نظر آيد اما بعد از كسب اطلاعاتي دقيق از اين برج ميتوانيد به منحصر به فرد بودن آن پي ببريد حقايقي از قبيل اين كه در ساخت اين برج عظيم تعداد 300 كارگر 18038 قطعه اين برج را به متصل كردند و همچنين 2.5 ميليون پيچ و پرچ در ساخت اين برج استفاده شده و جالب است بدانيد كه با وجود اينكه برج به شكل فضاي باز ساخته شده به علت رعايت نكات ايمني تنها يك كارگر در طي ساخت پل كشته شده ! 

كاخ لوكزامبورگ
اين بنا داستان جالبي در خود نهان دارد


ماريا دميچي، بيوه شاه هِنري (هانري) چهارم، به ياد قلعه پيتي (Pitti) در ايتاليا، در اين بنا تغييراتي ايجاد كرد تا بتواند كودكي خود را در لابلاي باغ هشت هكتاري قلعه لوكزامبورگ پيدا كند.
اكنون اين بنا مورد توجه بسياري از گردشگران است و اين استقبال را مديون زيبايي بصري باغ آن و دو فوراه معروف آن يعني دومديسيس و دو آبزرويتور است.

ارگ پيروزي و خيابان معروف شانزه ليزه

ارگ يا طاق پيروزي در بالاي خيابان مشهور شانزه ليزه قرار دارد. شايد اسم اين خيابان براي ايراني ها بيشتر از هر كس ديگري آشنا باشد


بنايي كه در افتخار فتوحات پادشاه مشهور فرانسوي، ناپلئون بنا پارت ساخته شد. شهرت اين بنا علاوه بر نام خودش مديون خيابان شانژه ليزه و شهرت ناپلئون و ژنرال دوگول،است. 


ژنرال دوگول كه بعد از جنگ جهاني دوم به رياست جمهوري فرانسه رسيد و فرانسه تمام پيشرفت و قدرت خود را مديون سياست هاي وي است، 
كليساي سَكرِه كُر، كليسايي از زمان بيزانس روم كليساي سَكرِه كُر، كليسايي از زمان بيزانس روم
اين كليسا كه به عقيده بسياري شباهت زيادي با تاج محل درهند و حتي كليساي نوتردام دارد!! 
رنگ كِرِم رنگ و خاص در ميان باغ سرسبز اين بنا، باعث شده است به يكي از پربازديدترين جاذبه هاي توريستي فرانسه تبديل شود
معبد پانتئون، عجايب معماري رومي
اين معبد در زمان هادريانوس رومي ساخته شد.


يكي از عواملي كه اين بنا را به پربازديدترين بناهاي فرانسه تبديل كرده است، سادگي معماري در عين پيچيدگي و بزرگي اين معبد است، 
خانه اُپراي گارنير
اين بنا مربوط به دوره ناپلئون سوم است و توسط معماري به نام چالرز گارنير ساخته شده است. 


اين بناي عظيم با 2000 صندلي هنوز هم پذيراي علاقه مندان به اُپرا است. بر روي سقف اين بنا يك نقاشي با شكوه از مارك شاگال است و همچنين يك لوستر بزرگ هفت تني در مركز سالن اصلي آن وجود دارد كه چشم هر بيننده اي را به خود خيره مي كند.
لزانواليد ، مدفن ناپلئون بُناپارت يا جايي براي تامل؟!
براي معرفي اين بنا بايد كمي به عقب تر برگرديم و از داستان ناپلئون بازگو كنيم!


جنازه ناپلئون بعد از مرگش تا سال 1840 در انگليس در يك مكان بي نام و نشان مدفون شد تا سرانجام لوئي فيليپ پادشاه وقت فرانسه، توانست از دولت انگليس اجازه برگرداندن جنازه ناپلئون به فرانسه را بگيرد.
بقاياي جسد وي توسط يك كشتي نيروي دريايي فرانسه كه به اين مناسبت با رنگ سياه، رنگ شده بوده به فرانسه حمل شد و در ۲۹ نوامبر به بندر شربورگ رسيد. نهايتاً از طريق رود سن به پاريس حمل شد.

تور لبنان


مراسم تشيع رسمي در ۱۵ دسامبر برگذار شد. در سال ۱۸۶۱ بقاياي جسد ناپلئون به مقبره فعلي منتقل شد. اين مقبره كه از سنگ‌هاي آذرين ساخته شده، در سرداب زير گنبد بناي لز انواليد (به فرانسوي: Les Invalides) واقع شده است.

مركز پمپيدو
يك موزه پر بازديد و مدرن البته كمي عجيب!
اين مكان يكي از پر بازديدترين جاذبه هاي توريستي فرانسه است. تكنولوزي بالاي بكار رفته در اين سازه هر گردشگري را به سوي خود جذب مي كند.


در طبقه بالاي اين بنا يك منظره پاناروميك از سطح شهر پاريس براي علاقه مندان فراهم مي شود. البته به دليل نوع ساختار مدرن اين بنا، علاقه مندان خاصِ خود را به سمت خودش جلب مي كند و بسياري از طرفداران معماري سنتي و كهن فرانسه روي خوشي به اين بنا نشان نمي دهند.

موضوع: ,
برچسب‌ها: ،

نويسنده :گروه شادي سفر
تاريخ: ۱۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۴۶:۱۱

شهر تفليس پايتخت جمهوري گرجستان بوده و در حدود 1500 سال قدمت دارد. وقتي در بالاي ارتفاعات Mtatsminda بايستيد و به شهر بنگريد، شما ميتوانيد مناظر خيره كننده شهر را كه به طور باشكوهي در ميان رودخانه Mtkvari قرار دارد و سايه اي از تاريخ گذشته و حال را در خود حفظ كرده را تماشا كنيد. تفليس اولين شهري است كه در قرن چهارم توسط جغرافي شناس رومانيايي "Castorisus" به روي نقشه نمايش داده شده است. افسانه زيبايي راجع به اينكه چرا تفليس به عنوان پايتخت براي Mtsheta انتخاب شد، وجود دارد.

تور تفليس

يكبار كه شاه Kartli براي شكار با همراهانش بيرون رفته بود، شاهين دست آموزش كه دنبال طعمه او يعني يك قرقاول بود به طور اتفاقي در چشمه گوگرد كوچكي افتاد و سوخت. شاه دستور داد كه درست در همان محل شهري بسازند و بخاطر چشمه آبگرم گوگردي آن در زبان جرجيها نام آنرا Tblisi يعني گرم گذاشت. انتخاب Tblisi به عنوان پايتخت گرجستان اتفاقي نبود. به خاطر رونق زياد اين شهر Christian Georgia دائم در حال جنگ با شورشيان خارجي بود. خصوصاً بخش جنوب شرقي اين كشور دائماً در كشمكش قرار داشت. بخاطر موقعيت خاص، تفليس توانست از اراضي داخلي خود حمايت كند. تفليس يك محيط طبيعي با تعداد زيادي مناظر بكر، صخره هاي بلند اطراف رودخانه Mtkvari، سنگهاي سختي كه تمام شرق را در بر گرفته، و رشته كوههاي Trialeti كه از غرب تا دو طرف رودخانه را به صورت دژي محكم احاطه كرده و طبيعت منحصر بفردي ساخته است. بر اساس آخرين سرشماري (۱۹۸۹) جمعيت شهر تفليس ۹۳۶ ۲۴۶ ۱ تن بوده‌است.

 

هتل هاي برگزيده شهر تفليس

زپ پالاس

تفليس - گرجستان

 

هاليدي اين تفليس

تفليس - گرجستان

 

پريماورا

تفليس - گرجستان

 

راستاولي

تفليس - گرجستان

 

هتل فاند

تفليس - گرجستان

 

هتل شاين پالاس

تفليس - گرجستان

 

هتل‏كرن‏پالاس‏تف

تفليس - گرجستان

 

هتل كپالا

تفليس - گرجستان

 

هتل د'پلازا

تفليس - گرجستان

 

تيفليس پالاس

تفليس - گرجستان

 

هتل تفليس ماريوت

تفليس - گرجستان

 

اورين تفليس

تفليس - گرجستان

 

هتل آناتا

تفليس - گرجستان

 

هتل بتسيز

تفليس - گرجستان

 

هتل‏‏تفليس‏سنترا

تفليس - گرجستان

تفليس در هزاره چهارم تا سوم پيش از ميلاد مسكوني شد. براي اولين بار در سالنامه‌هاي قرن چهارم ميلادي از تفليس به عنوان قلعه ـ شهر نام برده شده‌است. تفليس به علت واقع شدن در محل تلاقي راههاي مهم هميشه داراي اهميت منطقه‌اي بوده و همين ويژگيها سبب گسترش و توسعه اين شهر از ديرباز تاكنون شده‌است. تفليس در گذشته‌هاي دور ابتدا در طول سواحل رودخانه رشد كرد. بعدها با افزايش جمعيت ساخت و ساز به دامنه‌ها و تپه‌ها و فلاتهاي اطراف رودخانه كشيده شد كه اين فلاتها در شمال و شمال شرقي شهر واقع شده‌است. قسمتهاي جنوب شرقي شهر از خيابانهاي تنگ و خانه‌هاي قديمي دو يا سه طبقه تشكيل شده كه مجموعة قديمي شهر تفليس را تشكيل مي‌دهد.

شهر تفليس غير از بازار مركزي شهر، داراي چندين مركز خريد ديگر ميباشد از جمله مركز تجاري گرجستان، ميدان مرجانشويلي و خيابان پكيني. برخي ديگر از مراكز و فروشگاههاي معروف عباتند از: بازار فرش Cervin - عرضه كننده لباسهاي كتانه زنانه Fashion House Material - عرضه كننده لباسهاي ورزشي آقايان و خانمها JNBY - عرضه كننده البسه با جنسهاي كاملا طبيعي Kid Style - عرضه كننده لباسهاي مخصوص كودكان و اسباب بازي

جاذبه هاي گردشگري برگزيده شهر تفليس

ميدان آزادي و خي ...

تفليس/گرجستان

 

موزه پول

تفليس/گرجستان

 

درياچه ليسي

تفليس/گرجستان

 

موزه عروسك تفليس

تفليس/گرجستان

 

آتشكده تفليس

تفليس/گرجستان

 

نارين قلعه

تفليس/گرجستان

 

كوه متاتسميندا ي ...

تفليس/گرجستان

 

حمام سولفور

تفليس/گرجستان

حمل و نقل عمومي در تفليس شامل اتوبوس هاي زرد، مترو و تاكسي مي باشد. اتوبوس هاي زرد معمولا مسير آنها بر روي شيشه يا پنجره نوشته شده است. مترو از ساعت 6 صبح تا نيمه باز بوده و بليط آن در حدود 0.50 GEL است. جهت سهولت در استفاده از مترو ميتوانيد از كارت هاي اعتباري استفاده نمائيد. در هنگام استفاده از تاكسي حتما دقت كنيد كه تاكسي متر روشن باشد. از سوار شدن بر تاكسي هاي نا امن بپرهيزيد و هميشه بعد از پياده شدن پول خود را پرداخت نمائيد.

موضوع: ,
برچسب‌ها: ،

نويسنده :گروه شادي سفر
تاريخ: ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۲۰:۳۳

بيروت شهري بندري است كه بر روي دماغه‌اي كوچك و دركنار درياي مديترانه قرار گرفته و بزرگ‌ترين شهر و پايتخت كشور لبنان است. جمعيت اين شهر در سال ۲۰۰۷ ميلادي ۲.۱ ميليون نفر بود. شهر بيروت در ميانهٔ كرانه مديترانه‌اي لبنان و بر روي يك شبه جزيره جاي گرفته‌است. اين شهر كانون فرهنگي منطقه خود است و از ديدگاه رسانه‌اي، تئاتر، فعاليت‌هاي فرهنگي و زندگي شبانه در جهان عرب نام‌دار است.

 

 

 بيروت را پاريس خاورميانه لقب داده اند؛ لقبي كه با سفر به آن متوجه مي شويد كه چندان هم اغراق آميز نيست؛مجسمه ها ، سنگ فرش هاي خيابان ، سبك متفاوت زندگي در كـنار يكديگر و تاريخي كه هزاران قصه از آن بيرون آمده، مي تواند كمي شباهت را توجيه كـند. به تمام اين ها هم جواري آب هاي مديترانه را هم اضافه كنيد.به هر حال اين شهر، پايتخـت لبنان است؛ كشوري كه هميشه عروس، بهار و يا بهشت شرق لقب گرفته است

 

 

 

 

بهــــار بيروت از بقيه فصل ها دوست داشتني تر است؛ روزهاي طولاني با آفتـــاب ملايـم و گلهاي رنگارنگ و شب هاي خنك با دريايي آرام. تابستان ها ميزان رطوبت و گرماي هـوا بالا ميرود و از پاييز بارندگي ها شروع ميشود.زمستان بيشترين ميزان سرما و بارندگي را دارد،اما از آخرين باري كه در بيروت برف آمده بيشتر از شـــــصت سال مي گــذرد.پـــــس خيال تان راحت باشد،در سردترين روزهاي سال هم به لباس هاي خيلي گرم احتياج نـدارد.

 

تور لبنان

 

 

حمل و نقل

لـبنان يــك فـــرودگـــاه بين المللي بيشتر ندارد كه آن هم در جنوب بيروت واقع شده است. فرودگاه بين المللي :«رفيق حريري» تا مركز شهر حدود 10دقيقه فاصله دارد و براي اين مسير يا بايدميني بوس هاي سفيد رنگ راسوار شدو يا تاكسي گرفت.بر روي درهاي جلوي تاكسي هاي اصلي ،طرح لوگوي فرودگاه هست و تعدادي باجه تاكسي راني هم در اطراف ترميتال شماره يك وجود دارد كه البته ممكن است كرايه بيشتري طلب كنند،در كل كرايه تاكسي در بيروت خيلي گران نيست مگر اين كه تاكسي تلفني رزرو كرده باشيد به خاطر ترافيك سنگين خيابان هابه خصوص در مكز شهر ، اگر براي مدت محدودي به بيروت سفر كرده ايد ،پيشنهاد ميكنيم به فكر اجاره ماشين نباشيد به جز وقتي كه بخـــــواهيد در در اطراف شهر بچرخيد و يا از هتل تا ساحل را رانندگي كنيد كه درآن صورت هــــــم فراموش نكنيد بدون گواهينامه بين المللي به شما ماشين اجازه نمي دهند.

 

يكي از معمول ترين و به صرفه ترين گزينه حمل و نقل در بيروت تاكسي هاي اشتراكي چهار نفره هستند كه سرويس ناميده مي شوند.سرويس ها در مسيرهاي مشخصي رفت و آمد دارند و شبيه به تاكسي هاي خطي ايران كار مي كنند.با اين حال شايد بد نباشد خـيلي از مسيرها را پياده طي كنيد وبا سبك زندگي بيروتي ها و كوچه و خيابان هايش بيشــتر آشنا شويد.

 

يكي از جاهايي كه احتمالا تعريفش را از كساني كه بيروت سفر كرده اند شنيده ايد منطقه «حريصا»ست. اينجا بهترين محل براي توريست هاست؛منطقه اي كه بالاي ارتــــفـاعات لبنان واقع شده و كافه ها و رستوران هاي آن هيچ وقت خالي نيست براي بالا رفـــــتن از صــــخره هاي «حريصا» بد نيست كه تله كابين سواري را در لبنان تجربه كنيد و يكي از زيباترين چشم اندازهاي جهان را ببينيد .

 

خياباني براي همه فصول

اگراهل گالري گردي و بازديد از موزه ها باشيد موزه ملي بيروت كه در جنوب خــيابـان «اشرفيه»پاتوقي دوست داشتني ساخته است اگر تصميم داريد هرشـــــب و روزي كه در لبنان هستيد خوش بگذرانيد و دسترسي خوبي هم به ديگر جاهاي ديدني شهر داشته باشيد خيابان «اشرفيه» باوجودقيمت هاي بالاي هتل هايش يكي ازبهترين انتخاب ها براي اقامت كردن است.

 

شگفتي هاي طبيعت

اگر ديدن شگفتي هاي طبيعت براي شما جذاب باشد بيروت حداقل دو تا ازمـعروف هـاي آن را دارد يكي صخره هاي«روشه» در غرب شهر كه مي توان گفت نماد بيروت به حـــساب مي آيد.و به آن ها «عشاق» نيزمي گويند؛يكي هم غار «جعيتا»كه درهجده كيلومتري شمال شهر واقع شده ، ولي براي رفتن به آن جا علاوه بر تورهاي روزانه اي كه برگزار مي شود امكان كرايه تاكسي و يا اتوبوس هم وجود دارد غار «جعيتا» در ميان كوه هاي زيبا قـــرار گرفته و دو طبقه است ؛غار بالا و غار پايين كه براي رفتن به غار بالا بايد سوار تله كابيني شد كه از ميان جنگلي زيبا مي گذرد

 

 

 

 

 

شهر شيك پوشان

بيروت امروزي مملو از فروشگاه هاي برندهاي معروفي است كه قيمت هايشان هم به خاطر اسم و رسمشان بالاست. به همين خاطر براي خريد لباس بيروت شهر شيك پوشان اســــت. با اين كه در بازارهاي محلي و سنتي مي توان لباس هاي ارزان قيمت هم پيدا كرد ولي كم تر مسافري پيدا مي شود كه يك بار سراغ فروشگاه هاي خيابان «حمرا» ويا مركزخريد СΑΒ نرفته باشد.براي ديدن بازارهاي قديمي بيـــــروت بدنيست سري به خيابان هـــــــاي «وردون» و «مارالياس» بزنيد.عطر، ادويه، پارچه و شال از سوغاتي هاي سنتي بيروت است

 

يكي از خوشمزه ترين شهرهاي دنيا

بيروت را مي توانيكي از خوشمزه ترين شهرهاي دنيا ناميد؛از لبنيات،ميوه و سبزيجات تازه آن كه بگذريم،غذاهاي اصلي مثل كباب ها و پيش غذاهاي لبناني از خوش طعم ترين غذاهاي خواهــد بود كه تا به حال خورده ايد با اين كه بيشتر رستوران هاي فست فود زنجيره اي دنيا زنجــــيره اي دنيا در بيروت هم شعبه دارند،شباهت ذائقه ي لبناني ها به غذا هاي ايراني و همين طور فراوانــي غذاي حلال باعث شده كم تر مسافر ايراني در اين شهر سراغ فست فود هاي زنجيره اي را بگيرد. پيشنهادمي كنيم بيشترمراقب سلامتي تان باشيد،غذاهاي لبناني آنقدرجذاب هستند كه درخوردن شان زياده روي كنيد؛بهتر است آب زياد بنوشيد،پياده روي كنيد و ميوه و سبزيجات را فراموش نكـنيد؛ اگر با اضافه وزن به خانه برگرديدهيچ مشكلي پيش نمي آيد،اما بهتراست كه خاطره تان ازعروس خاورميانه را با بيماري خراب نكنيد

 

پول

واحد رسمي پول لبنان لير لبناني است و به دليل نظام پولي اين كشور تبديل پولهاي خارجي به لير به سهولت امكان‌پذير است. همچنين با استفاده تسهيلات بانكي اين كشور مي‌توان از كارتهاي هوشمند اعتباري نيز استفاده نمود.

موضوع: ,
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ]