ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار
زودپز برقی تفال
سیگار برگ
مرکز فروش توتون
خرید پیپ
آموزشگاه آشپزی
دوره های آموزش شیرینی پزی
آموزش کافی شاپ
تور کربلا
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
تشك طبى
تورهاي مسافرتي
درباره من
شادي سفر ارائه كننده تور هاي مسافرتي خارجي و داخلي شماره تماس:88993177-021
موضوعات
موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
عضویت در سایت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی:
ورود اعضا
    نام کاربری:
    پسورد:
عضویت در خبرنامه
    عضویت لغو عضویت
نويسنده :گروه شادي سفر
تاريخ: ۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۳۸:۰۷

مناظر طبيعي بسياري در سراسر جهان وجود دارند كه جهانيان محو و خيره به آن ها مانده اند و در آروزي اين هستند كه آن ها ر ا از نزديك ببينند و لمس كنند. بشيريت حيرت زده ي شاهكار هايي است كه خودش هيچ سهمي در به وجود آمدن و آفرينش آن ها نداشته و همه و همه ي آنها به قلم باد و آب و به دستان هنرمند خداوند به وجود آمده و خالق اين آثار هيچ يك از اشرف مخلوقاتش را از اين زيبايي ها بي نصيب نگذاشته است. 

در هر شهر و روستايي شاهكار هاي زيبايي وجود دارد كه برخي از آن ها گويي نمادي براي زادگاه و ديار خود شده اند و با آوردن نام آن ها كشور و يا شهر خاصي به ياد مي آيد. برخي از اين شگفتي ها به دست انسان متولد شده اند مثل برج ايفل پارس، برج پيزا ايتاليا و يا حتي ميدان آزادي در تهران. اما گاهي هم اين نماد، طبيعي است و انسان نقشي در شكل گيري اش ندارد...

تا به حال كارناوال منظر و شاهكار هاي طبيعي بسياري را به شما معرفي كرده است: 

اين بار يكي از اين زيبايي هاي طبيعي را در شهري جستجو مي كنيم كه فراز و نشيب بسياري را پشت سر گذاشته است. راهي بيروت هستيم؛ شهري كه پس از سال ها جنگ دوباره آغوش گرم خود را به سوي گردشگران باز كرده است. در ميان زيبايي هاي اين شهر صخره هايي به نام روشه مي درخشند كه سالانه گردشگران بسياري تنها براي ديدن آنها به اين شهر مي روند.

 اين صخره ها به صورت طبيعي شكل گرفته اند و به نمادي براي بيروت تبديل شده اند.

- شايد يكي از زيباترين غروب هاي خورشيد را بتوانيد در محل اين صخره ها تماشا كنيد. 

- در اطراف صخره هاي روش و در سواحل و خيابان هاي اطرافش، كافه ها و رستوران هايي وجود دارد كه مي توانيد در آن ها يك وعده ي غذايي لبناني لذيذ را با چشم اندازي منحصر به فرد تجربه كنيد.

بيروت يكي از شهرهايي است كه در سالهاي اخير در گير جنگ هاي داخلي بوده و تا حدود بسياري به ويرانه تبديل شده بود. اما امروز باز دوباره خود را ساخته و به عنوان يكي از قطب هاي گردشگري در جهان مي درخشد و به جهت اين كه زيبايي هاي بسياري در خود گنجانده لقب پاريس كوچك را از آن خود كرده است.

در غرب اين شهر، دو صخره در اندازه هاي مختلف وجود دارند كه روشه (Raouche Rocks) نام دارند؛ صخره هايي كه به آن ها كبوتر و به جهت اتفاق تاريخي كه در آن رخ داده، صخره عشاق و صخره مرگ هم مي گويند. به جرات مي توان گفت كه اين صخره ها با ارتفاع ۶۰ متر، معروفترين جاذبه بيروت و تا حدودي نماد پايتخت كشور لبنان به حساب مي آيند. اين صخره ها در دوران ماقبل تاريخ و توسط فعاليت هاي زميني به وجود آمده اند و هميشه همانند محافظاني در اطراف بيروت ايستاده اند. اين دو صخره ي آهكي كوچك و بزرگ در درياي مديترانه قرار گرفته اند و صخره بزرگ تر به ساحل نزديك تر است. 

در رابطه با تاريخچه ي اين صخره ها خوب است بدانيد كه در اين قسمت باستان شناسان، مداركي تاريخي و باستاني كشف كرده اند كه به قلمرو هاي لبناني هاي محلي در زمان گذشته باز مي گردد.

برخي از باستان شناسان معتقدند كه ريشه ي اين كلمه از راش (rosh) در زبان آرامي (aramic) و يا رأس در زبان عربي كه هر دو به معنا ي سر هستند، آمده است. در اين حين عده اي كاملا اطمينان دارند كه اسم اين صخره ها به كلمه اي فرانسوي roche به معناي سنگ مرتبط مي شود.

 در حدود ۴۰ سال پيش، در سال ۱۹۷۷، در اثر مرگ خواننده‌اي مصري به نام عبدالحليم حافظ، يكي از پر آوازه ترين خواننده هاي عرب، سه تن از طرفداران و دوستداران صداي او از بالاي صخره هاي روشه خود را به درياي مديترانه انداختند و فوت كردند. در تمامي سال هاي گذشته حدود هشتصد و پنجاه نفر با نيت‌ و انگيزه‌ هاي مختلف از بالاي صخره ها خود را به دامن مرگ سپرده‌اند و به همين جهت دوراني به آن صخره مرگ مي گفتند، اما در سال هاي اخير اين نام به صخره ي عشق تبديل شد، به جهت اين كه برخي از خودكشي ها دليل عشق و عاشقي بر خود گرفته و عده اي براي جلب توجه عشقشان، خود را از بالاي صخره هاي به كام مرگ مي سپارند.

 

موضوع: ,
برچسب‌ها: ،

نويسنده :گروه شادي سفر
تاريخ: ۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۳۰:۰۶

جونيه شهري در كشور لبنان است كه در ساحل درياي مديترانه و ۱۵ كيلومتري شمال بيروت قرار دارد و از توريستي ترين شهرهاي اين كشور مي باشد. شهر جونيهبه سواحل زيباي مديترانه مشرف است و تقريبا در منتهي اليه قسمت شرقي بيروت واقع شده است. اين منطقه از هتل ها و امكانات مناسب توريستي برخوردار است. ساحل اين منطقه يكي از بهترين جاذبه هاي گردشگري بيروت و ديدنيهاي لبنان ميباشد.

عده ايي معتقدند كلمه جونيه ريشه در زبان يوناني داشته و به معناي مثلث مي باشد جونيه بخاطر جاذبه هاي گردشگري خود شهرت دارد جمعيت شهر جونيه در لبنان حدود ۱۸۰۰۰ نفر مي باشد واكثريت آن را مسيحيان تشكيل مي دهند. شهر جونيه به خاطر جاذبه هاي گردشگري چون: حريصا، غار جعيتا، تله كابين و كازينوي لبنان شهرت دارد. حريصا يكي از مكانهاي مهم زيارتي در لبنان است كه در فاصله ۲۰ كيلومتري شمال بيروت و در شرق شهر جونيه قرار دارد و مجتمعي از كليساهاي چهارگانه هست كه بر بالاي كوههايي قرار دارد كه ۶۵۰ متر از سطح دريا ارتفاع دارد.

براي رسيدن به منطقه دو راه وجود دارد: يكي از طريق تله كابين جونيه – حريصا كه فاصله ۱۵۷۰ متري را در عرض ۹ دقيقه طي مي‌كند و از فراز جنگل‌هاي كوهستاني و ساختمانهاي سر به فلك كشيده عبور مي‌كند و ديگر از طريق جاده كوهستاني.

 

موضوع: ,
برچسب‌ها: ،

نويسنده :گروه شادي سفر
تاريخ: ۱۹ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۲۸:۱۰

گردش كوهستاني-اسكي در  تور بلغارستان

حدود 30 درصد از بلغارستان كوهستاني است. كوه اين كشور فوق العاده در آرامش و تسكين روح  با ارائه گزينه هاي متنوع ورزش و سرگرمي براي مسافران، از شرايط فوق العاده براي گردشگري در دو فصل زمستان و تابستان برخوردار است.

فصل زمستان و اسكي در مناطق مرتفع و استراحتگاه كوهستاني حدود 130 روز در سال است، اين در حالي است كه در فصل تابستان بهترين زمان براي گردش در جنگل هاي صد ساله بلغارستان در دامنه كوه ها است. در اين منطقه هتل ها متعدد و مراكز تفريحي اقامتي براي طيف گسترده اي از سليقه ها فراهم است.

كوه Rila و PIRIN مناطق كوهستاني هستند با قله هاي بلند و دره هاي عميق فرصت منحصر به فرد براي تركيب پياده روي، اسكي و گردشگري آبگرم نيز در Panichishte و در ساپاروا بانيا ارائه شده است. مراكز اسكي Malyovitsa، Semkovo و Govedartsi نيز بين  گردشگران بسيار محبوب هستند. بلغارستان در طول چند سال گذشته ميزبان تعدادي از مسابقات جام جهاني در هر دو رشته اسكي آلپاين و بياتلون بوده است

گردشگري دريايي

ساحل درياي سياه بلغارستان مكان فوق العاده اي براي تعطيلات تابستان است. خط ساحلي اين منطقه 378 كيلومتر طول بسيار گسترده است. ساحل و دريا شرايط بسيار خوبي براي ورزش هاي مختلف آبي مانند موج سواري، اسكي روي آب، غواصي، اكتشاف در زير آب، و ماهيگيري (از جمله ماهيگيري زير آب) را فراهم آورده. شوري آب و جزر و مد در درياي سياه بسيار ناچيز است . در طول تابستان، به طور متوسط درجه حرارت آب 22 تا 24 درجه С، و در مناطق كم عمق گرم آب گرم تر و با 26 ° С براي شنا بسيار لذت بخش است. علاوه بر اين، استراحتگاه درياي سياه مكان مناسبي براي پياده روي، دوچرخه سواري و اسب سواري، و همچنين اكوتوريسم، شكار عكس، و گشت و گذار به در جاذبه هاي طبيعي، فرهنگي و معماري مي باشد.

در بخش شمالي درياي سياه، سه زمين گلف، ويلاهاي لوكس و ديد مناظر نفس گير وجود دارد. همچنين هتل هاي 4 و 5 ستاره كه در تمام طول سال، ميزبان كنوانسيون ها، كنگره ها، انجام انواع رويدادهاي خاص و تبليغات هستند. در فصل هايي از سال تعداد گردشگران هر كشوري زياد يا كم مي شود كه اصطلاحا Hi Season يا Low Season گفته ميشود كه با توجه به آب و هوا، رويداد هاي فصلي مانند جشنواره Kavarna راك، سواحل وارنا، آپولوني، روح بورگاس، جشنواره فرهنگ عامه بين المللي در بورگاس، تظاهرات از رقص آتش و...  گردشگران را ملزم به سفر به اين كشور با تور بلغارستان مي كند.

گردشگري روستايي

گردشگري روستايي بهترين راه براي رسيدن به سنت هاي بلغارستان است. از طريق اقامت در يك خانه روستايي، گردشگران مي توانند به درك شيوه زندگي بلغاري سنتي و فرهنگ كشور دست يابند. مهمان نوازي بلغارها، غذاهاي محلي منحصر به فرد، آداب و صنايع دستي، ذخاير معماري شهرك ها و محيط هاي زيبا گردشگري در بلغارستان را رونق بخشيده است.

گردشگري سلامت در بلغارستان 

در بلغارستان قدرت شفا با استفاده از چشمه هاي آب گرم معدني به خصوص چشمه "چشمه مقدس تراكيه" از شهرت جهاني برخوردار بوده. علم استحمام درماني در غرب اروپا و مديترانه و استفاده از انواع گياهان براي درمان بسياري از بيماري ها مفيد و حائز اهميت است.

موضوع: ,
برچسب‌ها: ،

نويسنده :گروه شادي سفر
تاريخ: ۱۹ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۱۹:۰۹

برخي از جاذبه هاي تور بلغارستان:

كليساي وارنا : يكي از مهم ترين نمادهاي شهر وارناست كه در قرن نوزدهم ميلادي ساخته شده است. نقاشي هاي ديواري مجلل ، سرير سقف و شيشه هاي منقوش از ديدني هاي اين كليسا هستند. مناظر زيبايي از شهر را مي توان از بالاي برج ناقوس اين كليسا تماشا كرد. براي بالارفتن از برج ناقوس كليسا مي بايست از ۱۳۳ پله ي مارپيچي بگذريد. 

باغ دريايي وارنا :  از قديمي ترين و بزرگ ترين پارك هاي اين شهر است كه داراي يك آبزي داني بزرگ ، دلفيناريومي زيبا، رصدخانه‌ي نيكولاس كوپرنيك، موزه‌ي تاريخ طبيعي و باغ‌وحشي جذاب و ديدني است.

دلفيناريوم : تنها پارك دلفيني شبه‌جزيره‌ي بالكان است كه در اين پارك دلفين‌ها به مدت چهل دقيقه به اجراي نمايش و آب‌بازي مي‌پردازند.

موزه ي باستان شناسي : ساختمان اين موزه داراي طراحي بسيارزيبايي است و بيش از پنجاه و پنج اثر زيباي هنري و تاريخي از دوران پالئولتيك تا اواخر قرون وسطي وجود دارد.

موزه ي دريانوردي : اين موزه كه در سال ۱۹۲۳ ميلادي بنيان گذاري شده است داراي دوازده تالار است كه در اين تالارها تاريخ دريانوردي از دوران باستان تا به امروز به نمايش درآمده است.

حمام هاي رومي : حمام هاي رومي وارنا ، اودسوس خوانده مي شوند و تاريخ ساخت آن ها به دوران امپراتوري روم برمي گردد. اين حمام ها نشاندهنده ي وجود ثروت و قدرت در وارنا در زمان هاي گذشته بوده است. اين ساختمان‌ها داراي گنبدي به بلندي بيست متر مي‌باشند و مساحت كل بنا هفت‌صد مترمربع است. 

 سواحل طلايي وارنا :  سواحلي بسيار زيبا در شمال وارنا قرار دارد كه ماسه ها آن طلايي رنگ است . پوشش گياهي سبز اين منطقه نيز بر زيبايي درخشش ماسه هاي آن بسيار افزوده اند.در اين سواحل زيبا، هتل‌هاي شيك و مجلل و رستوران‌ها و كافه‌هاي متعددي وجود دارند كه امكانات اقامتي بسيار مناسبي را براي گردشگران فراهم آورده‌اند.

گلدن سنتر : گلدن سنتز نام اقامتگاه و استراحت گاهي بسيار مجلل و شيك و مفرح در وارناست كه داراي امكانات ورزشي و تفريحي و سرگرمي و بازي‌هاي جذابي براي خانواده‌ها و كودكان است.

 آب و هواي وارنا : هواي شهر وارنا پس از نيمه‌هاي شهريور رو به سردي مي‌گذارد و فصل پاييز و زمستان در وارنا بلغارستان بسيار سرد است. هواي تابستان در وارنا بسيار عالي و معتدل و مناسب براي گردشگري است.

 


موضوع: ,
برچسب‌ها: ،

نويسنده :گروه شادي سفر
تاريخ: ۱۷ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۳۳:۳۱

مسكو پايتخت روسيه ، در رودخانه ماسكو در شعبه فدرال مركزي واقع است مسكو پر جمعيت ترين شهر روسيه و اروپا است . اين شهر بزرگترين شهر روسيه و شمالي ترين شهر در جهان است در عين حال مسكو از يك آب و هواي قاره اي مرطوب برخوردار است .

جاذبه هاي گردشگري moscowجاذبه هاي گردشگري moscow

و معماري آن ، احياي شده در سطح جهان است مسكو داراي يكي از معماري هاي تجديد يافته در سطح جهان است . برخي از سازه هاي برجسته آن شامل ۷ خواهران است كه در طول دوره استالين احداث شد . اين ابنيه شامل ۷ آسمانخراش عظيم است كه سراسر شهر را در حدود يك فاصله برابر از كرمابين در بر گرفته اسشت كه در مابين مقر كليساي كاتدرال گشت باسيل است در عين حال ، عمارتهاي پيازي با شكوه آن ، كليساي جامع مسيحيان اين شهر بحث عنوان ساويور با سقف هاي داراي پوشش طلايي ، موزه پوتكين هنر هاي زيبا و ميراث فرهنگي از جمله مكان هاي مهم و بزرگ از لحاظ سبك و معماري ساخت است .

در طول پياده روي از اكثر موزه هاي ذكر شده در روسيه گالري ترتياكرف يك گردشگر را به سوي آثار نقاشي هاي باستاني روسيه و نقاشي هاي قبل از انقلاب كبير روسيه و تركيبي از آثار هنرمندان معروف معاصر روسيه سوق مي دهد . از اينجا مي توانيد هر كسي به موزه هنرهاي زيبا پوتسكين داشته باشيد كه مجسمه هاي قديمي و حال حاضر در كنار آثاري از تمام نقاشان معروف هر عصر مثل آثار پابلوپيكاسو و كلاود مونت را مشاهده خواهيد كرد . موزه تاريخي ملي روسيه نيز بازديد هاي زيادي از سوي توريست ها به دنبال دارد. در اينجا وارد خط تاريخچه روسيه مي شويد .

جاذبه هاي گردشگري moscowجاذبه هاي گردشگري moscow

براي كنسرت هاي رقص باله ، راك و پاپ و ديگر اجراهاي موسيقيايي كنسرت ايالتي روسيه و جاذبه موسيقي بين المللي مسكو ، مكان هاي اجرا به شمار مي رود . اگر تمام مواد فوق آتش شما را براي فرهنگ روسي خاموش نكرده است يك بازديد از سيرك هاي مسكو و سيرك مسكو در شهر اس و تنوس دارد كمك شاياني به شما مي كند . مسكو و سنت پترزبورگ ، تاثير گذارترين شهرهاي روسيه هستند . تعداد زيادي هر ساله ، ميليون ها گردشگر را جذب اين مناطق مي كند . يك بازديد از پارك مركزي فرهنگ و آسايش ، نشانه اي براي اكثر اعضاغي خانواده است . اين پارك حاوي جاذبه هاي گردشگري كودكان ، زمين هاي تنيس و ديگر اماكن ورزشي است . در عين حال شما مي توانيد از باغ شكوچني ، قديمي ترين پارك در مسكو يا پارك اين مايلوسكي يكي از بزرگترين پارك هاي شهري در جهان ديدن كنيد .

اگر بخواهيد اطلاعاتي درباره نقشه روسيه داشته باشيد . باغ آكادمي علوم را براي ملاقات انتخاب كنيد .

بيش از ۲۰ هزار نمايشگاه زنده مختلف از گونه هاي گياهي بخش هاي مساحت جهان   مجهز به آزمايشگاه براي انجام تحقيقات علمي وجود دارد .

براي يك گردشگر برخي در مسكو يكي از برجسته ترين فعاليت ها به شمار مي رود . مربيان با تجربه براي كمك به شما در تسلط به ساده ترين تكنيك ها براثي حركت روي برف در دسترس   هستند .

شايان ذكر است كه اين ورزش تنها در طول فصل زمستان   امكان پذير است كه در ماههاي دسامبر و فوريه است . يك ملاقات از مركز آموزشهاي يوي گاگارين براي منجمان ، ستاره شناسان و   خلبانان نظامي ، تجربه اي بسيار جالب براي شما فراهم خواهد كرد . يك نيروي جاذبه بزرگ را تجربه كنيد وقتي كه ورود به جو زمين را شبيه سازي مي كنيد و قادريد .تيروهايي را شناسايي كنيد كه در طول پرتاب موشك به فضا و پرواز در مدار ر ا تجربه خواهيد كرد . مسكو ارائه دهنده خدمات پياپي سقوط آزاد حاصل از پريدن در نقطه آزاد در ايام تعطيلات است .

از تجربه برخورداري از كنترل چتر نجات براي ۴ تا ۵ دقيقه تا رسيدن به زمين لذت ببريد .

موضوع: ,
برچسب‌ها: روسيه،

نويسنده :گروه شادي سفر
تاريخ: ۱۷ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۲۱:۳۸

بروت پايتخت كشور لبنان است. اين شهر در نزديكي ساحل شرقي مديترانه قرار داشته و با فاصله بسياري، بزرگترين شهر لبنان محسوب مي شود.

لبنان، بيروت به نوعي تنها شهر بين المللي اين كشور بوده و از زمان كسب استقلال، مركز مالي و بازرگاني آن نيز محسوب مي شود. قسمت شمالي بيروت را كوهستان و شمال و جنوب اين شهر را سواحلي زيبا احاطه كرده اند.

موضوع: ,
برچسب‌ها: لبنان،

نويسنده :گروه شادي سفر
تاريخ: ۱۷ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۲۹:۰۲

عجايب هفت گانه روسيه معرفي شدند:
1- درياچه بايكال :
درياچه بايكال درياچه ‌اي در جنوب سيبري در كشور روسيه، ميان استان ايركوتسك و بورياتيا است . اين درياچه در فهرست ميراث جهاني يونسكو ثبت شده است. بايكال قديمي‌ ترين و عميق‌ ترين درياچه ي آب شيرين جهان است كه در روسيه قرار دارد. از آنجايي كه اين درياچه خيلي قديمي و دور افتاده‌ است، داراي جانوراني است كه فقط در اين درياچه يافت مي‌شود اين جانوران شامل تعداد زيادي از بي‌ مهرگان، چندين گونه از ماهي‌ها و فك آب شيرين درياچه بايكال مي‌باشند. فك آب شيرين بايكال تنها فك آب شيرين جهان است و دائماً در آب شيرين زندگي مي‌كند ؛دانشمندان بر اين عقيده هستند كه خوك‌هاي آبي اين درياچه در زمان هاي قديم از اقيانوس شمالي (شمالگان) آمده و بعد از سفر به سمت بالاي رودخانه، به اين درياچه رسيده‌ اند. درياچه بايكال بزرگترين منبع آب شيرين جهان به شمار مي‌آيد. تقريباً ۲۰ درصد تمام آب شيرين روي كره زمين در اين درياچه قرار دارد. اين درياچه ۳۱۵۰۰ كيلومتر مربع پهناوري دارد.

عجايب هفت گانه روسيه, مكانهاي گردشگري روسيه

 عجايب هفت گانه روسيه, مكانهاي گردشگري روسيه

 عجايب هفت گانه روسيه, مكانهاي گردشگري روسيه

  2- دره آب فشان‌ها :
دره آب فشان‌ها دره‌اي داراي آب ‌فشان‌هاي متعدد در شبه ‌جزيره كامچاتكا در خاور دور روسيه است. اين دره تنها دشت آب‌ فشاني در اوراسيا (در كنار دشت آب‌فشاني موتنوفسكي) و دومين آب ‌فشانستان بزرگ در جهان است. حوزه ي آبخيز اين دره ۶ كيلومتر درازا دارد و در حدود ۹۰ آب‌ فشان و شمار زيادي چشمه آب گرم در اين دره موجود است. دسترسي به اين دره دشوار است و راه اصلي رسيدن به آن با بالگرد است. آب‌فشان‌هاي اين دره در سال ۱۹۴۱ ميلادي توسط يك دانشمند محلي به نام تاتيانا اوستينووا كشف شد.

 عجايب هفت گانه روسيه, مكانهاي گردشگري روسيه

 عجايب هفت گانه روسيه, مكانهاي گردشگري روسيه

 عجايب هفت گانه روسيه, مكانهاي گردشگري روسيه

  3- مجسمه يادبود مادر ميهن روسيه :
اين مجسمه غول‌آسا در اواخر دهه 50 ميلادي به يادبود كشته ‌شدگان جنگ جهاني دوم ساخته شد. نام اين مجسمه به عنوان بلندترين تنديس يادبود در كتاب ركوردهاي گينس به ثبت رسيده‌است. زن نماد روسيه بعد از مجسمه آزادي با اختلاف 85 متر بلندترين بناي يادبود دنياست.

 عجايب هفت گانه روسيه, مكانهاي گردشگري روسيه

 عجايب هفت گانه روسيه, مكانهاي گردشگري روسيه

 عجايب هفت گانه روسيه, مكانهاي گردشگري روسيه

  4- كاخ پترگوف :
پترگوف يكي از شهرهاي منطقه ي فدرال سن پترزبورگ در شمال روسيه و ساحل جنوبي خليج فنلاند است. جمعيت اين شهر در سرشماري سال ۱۹۸۹ بالغ بر ۸۱٬۵۲۵ نفر بوده كه در سرشماري سال ۲۰۰۲ به ۶۴٬۷۹۱ نفر كاهش يافته‌است. اين مكان در اوايل قرن هفدهم به دستور پتر كبير پادشاه روسيه در نزديكي سنت پترزبورگ ساخته شد. اين كاخ در كل روسيه پرطرفدارترين مكان‌ براي توريست‌ها است.

 عجايب هفت گانه روسيه, مكانهاي گردشگري روسيه

 عجايب هفت گانه روسيه, مكانهاي گردشگري روسيه

 عجايب هفت گانه روسيه, مكانهاي گردشگري روسيه

  5- كليساي جامع سنت باسيل :
كليساي جامع سنت باسيل يكي از برجسته ترين و قابل توجه ترين بناهاي تاريخي روسيه كهن است. از قرن شانزدهم تا به امروز زيبايي اين كليسا تحسين كليه جهانگردان را برانگيخته و امروزه به عنوان نمادي از فرهنگ و تاريخ روسيه به شمار مي رود. اين بنا در ميدان سرخ – مهمترين ميدان مسكو - واقع شده و نمادي است نمايانگر موقعيت جغرافيايي بي نظير روسيه مابين اروپا و آسيا. كليساي جامع سنت باسيل بين سال هاي 1555 تا 1561 ساخته شده و نام آن برگرفته از يكي از قديسان ارتدكس و بسيار محبوب روسيه است. اين كليسا به دستور ايوان مخوف به عنوان بنايي به منظور بزرگداشت و يادبود تصرف شهر قازان ساخته شد. گنبدهاي اين كليسا از نوع پيازي شكل است و با چوب ساخته شده‌. رنگ ‌آميزي و طراحي آن در ميان تمام كليساهاي سراسر دنيا منحصر به فرد است. شايان ذكر است كه اين كليسا بارها در طعمه آتش‌سوزي شده‌است اما به سرعت مورد بازسازي قرار گرفته است.
 عجايب هفت گانه روسيه, مكانهاي گردشگري روسيه

 عجايب هفت گانه روسيه, مكانهاي گردشگري روسيه

 عجايب هفت گانه روسيه, مكانهاي گردشگري روسيه

 6- ستون هاي سنگي :
ستون هاي سنگي يكي از عجايب طبيعي روسيه است كه در منطقه ي كومي واقع شده است.هيچ‌كس نمي‌داند اين ستون هاي سنگي دقيقا چه زماني به وجود آمدند، تنها چيزي كه دانشمندان از آن مطمئن هستند اين است كه تنها دست طبيعت قادر به ساختن چنين چيزي‌ است. سن برآورد شده براي اين ستون ها 200 ميليون است و بلندترين آن ها 42 متر ارتفاع دارد.

 عجايب هفت گانه روسيه, مكانهاي گردشگري روسيه

 عجايب هفت گانه روسيه, مكانهاي گردشگري روسيه

 عجايب هفت گانه روسيه, مكانهاي گردشگري روسيه

 7- كوه البروس :
كوه البروس ، قله‌اي در غرب رشته كوه قفقاز در كاباردينو- بالكاريا و كاراچاي- چركسيا در شمال فلات ايران در روسيه و نزديك به گرجستان است. نام اين قله، با نام قله ي البرز هم‌ ريشه است و هر دو شكلي از يك واژه ي ايراني هستند. اين كوه بلندترين نقطه در روسيه است و برخي از مردم معتقدند كه بلندترين نقطه در اروپا است. اين كوه با راتفاع 5600 متر هر ساله ميزبان توريست‌هاي زيادي است كه براي اسكي و اسنوبرد به آنجا مي‌روند.

موضوع: ,
برچسب‌ها: روسيه،

نويسنده :گروه شادي سفر
تاريخ: ۱۷ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۲۴:۳۷

بيروت پايتخت كشور لبنان است. اين شهر با بيش از 2 ميليون نفر جمعيت ، در وسط خط ساحلي لبنان با درياي مديترانه واقع شده و يكي از بزرگترين و اصلي ترين بنادر اين كشور محسوب مي گردد بطوريكه اين شهر را روزگاري پاريس خاورميانه مي خواندند.
ساحل بيروت يكي از زيباترين ساحل هاي درياي مديترانه است كه داراي سواحل صخرهاي ، شني و سواحل صخره اي ، شني در كنار يكديگر است.
اين شهر با جاذبه هاي توريستي و رستورانهاي متنوع خود بسياري از گردشگران را از سراسر دنيا بويژه از جهان عرب و دنياي غرب به سمت خود جذب نموده است بطوريكه روزنامه نيويورك تايمز در سال 2009 ، اين شهر را بعنوان 10 شهر برتر توريستي نام برده است.

موضوع: ,
برچسب‌ها: لبنان،

[ ۱ ]